Na czym polega kwalifikacja do zabiegu korekcji wzroku?

Zanim poddamy się laserowej korekcji wzroku, musimy przejść wizytę kwalifikacyjną, w czasie której lekarz dokładnie zbada nasz wzrok i oceni, czy może u nas przeprowadzić zabieg. Sprawdziliśmy na czym krok po kroku polega taka wizyta w warszawskiej klinice okulistycznej Optegra!

Zanim wejdziemy do gabinetu, musimy przejść badania wstępne (topografia, OCT, pomiar ilości komórek śródbłonka) i wypełnić specjalny formularz. Jest to informacja dla lekarza – dzięki niemu specjalista wie, na co chorujemy, czy w ciągu ostatniego pół roku poddawaliśmy się jakimś zabiegom i czy nasza wada wzroku nie pogłębia się. Na początku wizyty kwalifikacyjnej lekarz przeprowadza z nami wywiad, a następnie rozpoczyna badanie wzroku. 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 miesięcy temu
Widziałam, że w ArtLife można przejść wstępną kwalifikację online na ich stronie, jeśli czegoś nie wiesz z formularza, zawsze można zadzwonić i dopytać. Podoba mi się, że mają badanie kwalifikacyjne i zabieg jednego dnia, to znacznie przyśpiesza sprawę.