Krople do oczu bez recepty - przegląd kropli na zmęczone oczy

Dokucza ci uczucie suchych, zmęczonych oczu? Sprawdź, jakie preparaty pomogą ci szybko pozbyć się tej dolegliwości
Marta Wilczkowska / 26.03.2014 07:00
Noszenie soczewek, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach czy praca przy komputerze sprzyja wysuszaniu się śluzówki oczu i ich szybszemu męczeniu się. Pomocne w walce z tym problemem mogą być krople na zmęczone oczy dostępne bez recepty.

Jakie mogą być przyczyny uczucia zmęczonych oczu?


Uczucie zmęczonych oczu pojawia się zwykle na skutek przesuszenia śluzówek. Może to być wynikiem np.:
  • noszenia soczewek kontaktowych,
  • alergii (np. na pyłki),
  • niedostatecznej ilości płynów w diecie,
  • długotrwałej pracy przed ekranem komputera,
  • brakiem snu,
  • zapaleniem spojówek,
  • przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Jak działają nawilżające krople do oczu?

Dostępne na rynku krople mają działanie nawilżające, dzięki czemu łagodzą uczucie pieczenia i suchości oczu. Bezpośrednie zakroplenie preparatu nawilża śluzówkę i łagodzi podrażnienia, dzięki czemu likwiduje uczucie zmęczenia oczu.

Krople do oczu to szybki i skuteczny sposób, który można stosować w sytuacjach wyjątkowych, gdy nie mamy możliwości zapobiegać uczuciu zmęczonych oczu w inny sposób. Na co dzień warto jednak zapobiegać powstaniu tej dolegliwości lub łagodzić zmęczenie oczu naturalnymi metodami.

Jak jeszcze możesz walczyć z uczuciem zmęczonych oczu?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (29)
/21.05.2018 00:02
dla mnie the best jest Starazolin. Działa najlepiej.
/15.03.2018 23:30
U mnie się dobrze sprawdza suplement Lutezan na piekące oczy. Jest dostępny w aptece za parę groszy, bez recepty a dzięki niemu oszczędzamy i wspomagamy swój narząd wzroku który jest nam bardzo potrzebny.
/11.01.2018 11:31
hej. mi pomagają krople Starazolin ;) używam ich od tygodnia i czuję niesamowitą ulgę! nie dość, że oczy przestały piec podczas pracy przed komputerem, to zniknęło uczucie piasku pod powiekami i zaczerwienienie ;)
POKAŻ KOMENTARZE (26)