zmeczoneoczy.jpg fot. Fotolia

Bóle oczu - sposoby na zmęczone oczy

Praca przed komputerem, sztuczne oświetlenie i przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach nadwyrężają nasze oczy. Podpowiadamy, jak pomóc zmęczonym oczom
/ 21.03.2013 06:55
zmeczoneoczy.jpg fot. Fotolia
Godziny spędzone przed monitorem lub telewizorem to dla oczu mordęga. Najczęściej przypłacamy to bólem głowy, łzawieniem i szczypaniem oczu.

Jak łagodzić bóle i zmęczenie oczu?


Skutecznym lekiem na zmęczone oczy jest nawilżanie spojówek i... przerwa w pracy.
  • Możesz użyć tzw. sztucznych łez – to krople dostępne bez recepty w aptece. Dobrze nawilżają spojówki, przeciwdziałają podrażnieniom, łagodzą ból i pieczenie spowodowane wpatrywaniem się w monitor, suchym powietrzem, wiatrem, słońcem.
  • Co godzinę rób przerwy w pracy. Odwróć wzrok od monitora, popatrz raz bliżej, raz dalej, np. najpierw na jakiś punkt na ścianie, a potem na drzewa za oknem. Poruszaj gałkami w prawo i w lewo, na kilka chwil zamknij powieki i przykryj je dłońmi złożonymi w łódeczki.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/31.03.2017 22:12
Lepsze są starazolinu, te z niebieskiego opakowania.
/27.03.2017 10:01
Zmęczone oczy trzeba koniecznie nawilżać, ja używam krople hialeye jestem bardzo zadowolona a co ważne nie zawieraja żadnych środków konserwujących.