lek na raka fot. Fotolia

Venetoclax – nowy lek na raka

Tak, tak – wiemy: informacje o tym, że wynaleziono wreszcie cudowny lek na raka, pojawiają się w mediach przynajmniej raz w tygodniu. Tym razem jednak sprawa jest poważna: ten środek, opracowywany i testowany przez ostatnich 30 lat, naprawdę hamuje rozwój nowotworu i jest już w sprzedaży!
Marta Słupska / 19.10.2016 08:47
lek na raka fot. Fotolia

Wprawdzie nie pomaga na każdy rodzaj raka, może jednak uratować miliony chorych na całym świecie. Venetoclax – bo tak nazywa się lek opracowany przez australijskich naukowców – to nadzieja na to, że będziemy w stanie zabijać komórki nowotworowe. Jak to możliwe?

Venetoclax – lek na raka?

Venetoclax był opracowywany i testowany przez 30 lat. Jego działanie polega na hamowaniu białka BCL-2, które odpowiada za namnażanie się komórek rakowych. W efekcie nowotwór znika, nie pozostawiając po sobie śladu w organizmie.

Testy kliniczne Venetoclax trwały cztery lata i wykazały, że wśród biorących w nich udział chorych na przewlekłą białaczkę szpikową aż w 79% przypadków dawał pozytywne rezultaty, a niektórzy śmiertelnie chorzy całkowicie zdrowieli!

Jakie są objawy białaczki? [video]

Jeden z testujących chorych wyznał nawet:

Z tego, co wiem, byłem siedemnastą osobą na świecie, która mogła go wypróbować. To było niesamowite. Nie powodował żadnych skutków ubocznych. Żadnych. Przyjmowanie tych tabletek było jak łykanie Panadolu.

Wspomniany lek nie tylko faktycznie leczy, ale też nie wykazuje skutków ubocznych – terapia z jego udziałem ma przypominać łykanie tabletek przeciwbólowych.  

Venetoclax (jego nazwa handlowa to Venclexta) dopuszczono już do sprzedaży w Unii Europejskiej i USA

Immunoterapia - przełom w leczeniu raka?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/18.03.2019 16:28
Ja ostatnio natknęłam się na artykuł o Lunazynie. Jest to suplement diety, który ma właściwości przeciwnotoworowe a co najbardziej mnie zaskoczyło metoda pozyskiwania została opracowana w naszym kraju!
/06.03.2019 23:42
Witam Pani Justyno proszę o kontakt ,sprawa pilna a czas goni pata.dani@interia.pl Z gory dziękuję
/10.02.2019 21:32
Pani Justyno mam ogromną prośbę Czy mogłaby Pani podać pewne źródło gdzie można zamówić taki olej.Pilnie potrzebuję dla mamy. Będę bardzo wdzięczna!
POKAŻ KOMENTARZE (10)