POLECAMY

Psychoonkolog i jego praca – cykl wywiadów

Katarzyna Borowicz, psycholog i psychoonkolog, odpowiada na pytania dotyczące swojej pracy z pacjentami onkologicznymi, o ich emocjach i wsparciu, którego potrzebują, a także o tym, jak rozmawiać z chorymi i ich rodzinami.
Psychoonkolog i jego praca – cykl wywiadów

Psychoonkolog w pracy

W tej części wywiadu można zapoznać się z tajnikami pracy psychoonkologa i dowiedzieć się, z jakimi trudnościami się ona wiąże. Katarzyna Borowicz wyjaśnia też, na jakich płaszczyznach działa psychoonkolog i kiedy oraz dlaczego jego pomoc może okazać się bardzo potrzebna.

Polecamy: Na czym polega praca psychoonkologa? - wywiad

Wspieranie dorosłych pacjentów

Jak wspierać ciężko chorych? Co robić, gdy odrzucają naszą pomoc? Jakie emocje nimi targają? Jakie mechanizmy obronne pojawiające się u pacjentów obserwuje na co dzień psychoonkolog? Gdzie i jak pacjent onkologiczny może szukać wsparcia? O trudnej relacji pacjent – rodzina i pacjent – psychoonkolog opowiada Katarzyna Borowicz.

Polecamy: Jak wspierać chorego? - wywiad z psychoonkologiem

Trudna rozmowa z chorym dzieckiem

Ciężkie choroby dotykają nie tylko dorosłych, ale też dzieci. W ostatniej części wywiadu Katarzyna Borowicz skupia się na małych pacjentach – ich odczuciach i emocjach, ale przede wszystkim na tym, jak rodzic powinien rozmawiać z dzieckiem o chorobie i umieraniu, kiedy powinien szukać profesjonalnego wsparcia psychoonkologa i jak dozować dziecku przekazywanie informacji na temat stanu jego zdrowia.

Polecamy: Jak rozmawiać z chorym dzieckiem o umieraniu? - wywiad z psychoonkologiem

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)