6 ziół, które warto mieć w jesiennej apteczce

To naturalni sprzymierzeńcy w walce z jesiennym przeziębieniem!

Przed nami sezon przeziębień. Jeśli nie chcesz spędzić jesieni z katarem, kaszlem lub, co gorsza, gorączką, warto już teraz zaopatrzyć apteczkę w naturalne środki walki z nieprzyjemnymi objawami infekcji.

Z leczniczych właściwości ziół korzystały nasze prababcie. Ich zdrowotne właściwości w walce z wczesnymi objawami przeziębienia doceniają nawet lekarze. Nie musisz daleko szukać, niektóre z nich znajdziesz w swoim ogródku lub... wyhodujesz w doniczce na parapecie. Syropy, napary lub płukanki pomogą ci rozprawić się z gorączką, bólem gardła, kaszlem i innymi objawami infekcji. Możesz skorzystać z gotowych mieszanek ziół dostępnych w aptekach czy sklepach zielarskich lub, o ile będziesz pamiętać o terminie zbioru surowca zielarskiego, sama przyrządzić susz na napary lub syrop czy sok.

Warto pamiętać, że wszystkie środki lecznicze, również zioła, należy przyjmować z zachowaniem ostrożności. Niektóre nie powinny być stosowane przez osoby z alergią na pewne składniki. Inne mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku osób chorych, starszych, kobiet w ciąży i małych dzieci.

Sprawdź, jakie zioła o działaniu przeciwzapalnym, antybakteryjnym i przeciwgorączkowym warto mieć jesienią w swojej apteczce!

5 popularnych przypraw, które pomagają zwalczyć przeziębienie

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/rok temu
Tamara :D Dzięki za polecenie BLU, fajna cena, fajny i przyjemny smak a co najważniejsze pierwszy od wielu lat sezon ziomowy bez przeziębienia:D
/rok temu
na jesień zawsze kupuję syrop blu z czarnego bzu - podaje dzieciom cały sezon i nie chorują
/rok temu
Ja polecam naturalny produkt na podniesienie odporności. U mnie sprawdził się idealnie na różnego rodzaju infekcje i przewlekłe przeziębienie moich dzieci. Wzbogacony rokitnikiem, który jest bombą witaminową. Kupiłam ten syrop na: https://konopiafarmacja.pl/wyroby-z-konopii/16-konopny-bio-syrop-z-rokitnikiem-270ml.html
POKAŻ KOMENTARZE (4)