Terapia metamorficzna pomoże ci pozbyć się pecha

Człowiek, który uważa, że ma w życiu pecha, a sprawy nigdy nie idą po jego myśli, może być zaskoczony słysząc, że to wszystko wina energii zablokowanej w jego stopach! Co więcej, stało się to zanim przyszedł na świat, ale można temu zaradzić. Sposobem na wszelkie niepowodzenia jest terapia metamorficzna.
Terapia metamorficzna pomoże ci pozbyć się pecha

Co to jest terapia metamorficzna?

Terapia metamorficzna wyrosła na gruncie refleksoterapii, czyli pracy z punktami na ciele powiązanymi z kręgosłupem. W przypadku tej terapii punkty umiejscowione są na stopach. Celem specjalnego masażu jest zniwelowanie blokad, które powstały w okresie płodowym, a które wyraźnie wpływają na życie dorosłego już człowieka.

Twórcy terapii metamorficznej zakładają, że poczęty człowiek ma w sobie ogromny potencjał. Jednak w łonie matki płód, pod wpływem spożywanego przez matkę pokarmu, leków, silnych emocji czy stresu, może wytworzyć blokady, przez które w dorosłym życiu nie będzie mógł odnieść sukcesu. Zadaniem tej terapii jest usunięcie nabytych przed urodzeniem wzorców, z których człowiek nie zdaje sobie sprawy. Po kilku sesjach terapii metamorficznej potencjał człowieka zostaje uwolniony.

Jak wygląda sesja?

Masaż metamorficzny trwa około godzinę. Osoba poddająca się terapii może w trakcie sesji siedzieć lub leżeć. Terapeuta, zaczynając od prawej stopy, dotyka specjalnych punktów na niej umieszczonych.

Pierwszy punkt refleksyjny, staw dużego palca, nosi nazwę „punktu ojca” i odpowiada za chwilę poczęcia i wzorzec odpowiadający rozwijaniu się nowego życia. Osoby mające zablokowaną energię w tym punkcie mogą mieć problem z utrzymaniem silnej woli, poczuciem sensu życia, a także prawdopodobnie mają trudności w relacjach z ojcem.

Pięta jest „punktem matki” i dotyczy chęci przyjścia na świat oraz porodu. Zablokowana energia w tym punkcie świadczy o trudnościach w porozumiewaniu się z matką, braku realizmu oraz postawie nastawionej na przyjmowanie.

Inne punkty na stopie odpowiadają za wszystko to, co działo się tuż przed poczęciem, a także za kolejne tygodnie ciąży. Terapeuta dotyka każdej krawędzi obu stóp punkt po punkcie, uwalniając zablokowaną  energię i tym samym zmieniając wzorce zakodowane w pamięci komórkowej.

Sprawdź: Jak masaż wpływa na organizm człowieka?

Dla kogo wskazana?

Ta terapia wskazana jest zarówno dla osób ze schorzeniami fizycznymi, jak i dolegliwościami w sferze psychiki. Najczęstszymi pacjentami są:

  • osoby chore na nowotwory,
  • dzieci z zespołem Downa,
  • dzieci cierpiące na porażenie mózgowe,
  • kobiety w ciąży,
  • dzieci z kłopotami w nauce,
  • osoby cierpiące po stracie bliskich,
  • oraz wszyscy chcący poprawić jakoś życia.

Jakie skutki przynosi terapia?

Wszystkie zmiany zachodzą z reguły stopniowo i są subtelne, jednak u niektórych osób mogą być bardzo nagłe i wyraźne. Człowiek po sesji terapii metamorficznej czuje się odprężony, spokojny i gotowy do podjęcia działania. Technika ta jest nieinwazyjna i bezpieczna, dlatego może stanowić dopełnienie tradycyjnego leczenia. Dzięki temu, że metoda jest niezwykle prosta, każdy może się jej nauczyć.

Gdzie się wybrać?

Z terapii metamorficznej można skorzystać w centrach psychoterapii lub prywatnych gabinetach. Ceny w zależności od wielkości miasta wahają się od 50 do 100 złotych.

Zobacz także: Jak wykonać akupresurę stóp?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)