Terapia metamorficzna/fot. Fotolia

Terapia metamorficzna pomoże ci pozbyć się pecha

Człowiek, który uważa, że ma w życiu pecha, a sprawy nigdy nie idą po jego myśli, może być zaskoczony słysząc, że to wszystko wina energii zablokowanej w jego stopach! Co więcej, stało się to zanim przyszedł na świat, ale można temu zaradzić. Sposobem na wszelkie niepowodzenia jest terapia metamorficzna.
/ 03.07.2012 15:07
Terapia metamorficzna/fot. Fotolia

Co to jest terapia metamorficzna?

Terapia metamorficzna wyrosła na gruncie refleksoterapii, czyli pracy z punktami na ciele powiązanymi z kręgosłupem. W przypadku tej terapii punkty umiejscowione są na stopach. Celem specjalnego masażu jest zniwelowanie blokad, które powstały w okresie płodowym, a które wyraźnie wpływają na życie dorosłego już człowieka.

Twórcy terapii metamorficznej zakładają, że poczęty człowiek ma w sobie ogromny potencjał. Jednak w łonie matki płód, pod wpływem spożywanego przez matkę pokarmu, leków, silnych emocji czy stresu, może wytworzyć blokady, przez które w dorosłym życiu nie będzie mógł odnieść sukcesu. Zadaniem tej terapii jest usunięcie nabytych przed urodzeniem wzorców, z których człowiek nie zdaje sobie sprawy. Po kilku sesjach terapii metamorficznej potencjał człowieka zostaje uwolniony.

Jak wygląda sesja?

Masaż metamorficzny trwa około godzinę. Osoba poddająca się terapii może w trakcie sesji siedzieć lub leżeć. Terapeuta, zaczynając od prawej stopy, dotyka specjalnych punktów na niej umieszczonych.

Pierwszy punkt refleksyjny, staw dużego palca, nosi nazwę „punktu ojca” i odpowiada za chwilę poczęcia i wzorzec odpowiadający rozwijaniu się nowego życia. Osoby mające zablokowaną energię w tym punkcie mogą mieć problem z utrzymaniem silnej woli, poczuciem sensu życia, a także prawdopodobnie mają trudności w relacjach z ojcem.

Pięta jest „punktem matki” i dotyczy chęci przyjścia na świat oraz porodu. Zablokowana energia w tym punkcie świadczy o trudnościach w porozumiewaniu się z matką, braku realizmu oraz postawie nastawionej na przyjmowanie.

Inne punkty na stopie odpowiadają za wszystko to, co działo się tuż przed poczęciem, a także za kolejne tygodnie ciąży. Terapeuta dotyka każdej krawędzi obu stóp punkt po punkcie, uwalniając zablokowaną  energię i tym samym zmieniając wzorce zakodowane w pamięci komórkowej.

Sprawdź: Jak masaż wpływa na organizm człowieka?

Dla kogo wskazana?

Ta terapia wskazana jest zarówno dla osób ze schorzeniami fizycznymi, jak i dolegliwościami w sferze psychiki. Najczęstszymi pacjentami są:

  • osoby chore na nowotwory,
  • dzieci z zespołem Downa,
  • dzieci cierpiące na porażenie mózgowe,
  • kobiety w ciąży,
  • dzieci z kłopotami w nauce,
  • osoby cierpiące po stracie bliskich,
  • oraz wszyscy chcący poprawić jakoś życia.

Jakie skutki przynosi terapia?

Wszystkie zmiany zachodzą z reguły stopniowo i są subtelne, jednak u niektórych osób mogą być bardzo nagłe i wyraźne. Człowiek po sesji terapii metamorficznej czuje się odprężony, spokojny i gotowy do podjęcia działania. Technika ta jest nieinwazyjna i bezpieczna, dlatego może stanowić dopełnienie tradycyjnego leczenia. Dzięki temu, że metoda jest niezwykle prosta, każdy może się jej nauczyć.

Gdzie się wybrać?

Z terapii metamorficznej można skorzystać w centrach psychoterapii lub prywatnych gabinetach. Ceny w zależności od wielkości miasta wahają się od 50 do 100 złotych.

Zobacz także: Jak wykonać akupresurę stóp?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)