POLECAMY

Poznaj rewelacyjne działanie nasion lnu!

Kojące działanie lnu wykorzystywane jest od dawna. Radzimy jak wykorzystać prozdrowotne właściwości siemienia lnianego
Poznaj rewelacyjne działanie nasion lnu! fot. Michaela Kobyakov
Len służył ludzkości od dawna - trudno znaleźć inną tak wszechstronnie użyteczną roślinę. Jako pożywienie, materiał na ubrania i rzeczy codziennego użytku znajdował wykorzystanie każdego dnia. Również w obecnych czasach ciężko przecenić znaczenie lnu, zarówno w medycynie naturalnej, jak i włókiennictwie.

Jakie są lecznicze właściwości siemienia lnianego?

Siemię lniane, czyli nasiona lnu, mają szczególne znaczenia w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego:
  • łagodzą podrażnienia,
  • przyspieszają gojenie się ranek,
  • regulują perystaltykę jelit,
  • pomagają zapobiegać niestrawności i zaparciom.
Preparaty z nasion lnu znajdują szerokie zastosowanie w naturalnym leczeniu otyłości i wysokiego cholesterolu, pladze obecnych czasów. Pomagają w leczeniu nadkwasoty, która może prowadzić do wrzodów żołądka i dwunastnicy.

Co wpływa na lecznicze właściwości nasion lnu?

Nasiona lnu są bogate w substancje śluzowe, które działają osłonowo na ściany żołądka i jelit, chroniąc je w ten sposób przed szkodliwym działaniem niekorzystnych czynników. Ponadto zawierają niewielkie ilości kwas pruskiego, wystarczającego w sam raz na zabicie szkodliwych bakterii jelitowych. Dzięki wysokiej zawartości śluzów chronią również gardło i oskrzela, przez co mogą być stosowane jako środek łagodzący kaszel.

Jak stosować len?

Len można również stosować zewnętrznie - przykładanie kataplazmów z macerowanych nasion pomaga leczyć owrzodzenia i czyraki, natomiast wyciąg z siemienia lnianego łagodzi skutki oparzeń i uszkodzeń skóry powstałych na skutek działania substancji chemicznych.

Czytaj także:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/rok temu
My tez uwielbiamy LenVitol, w ogóle od pokoleń ceni się u nas len za jego dobroczynne właściwości. Olej zawiera dużo cennych omega-3 do tego jest smaczny więc towarzyszy nam każdego dnia
/rok temu
Dla mnie też LenVitol to nr 1! ZAWSZE Z LODÓWKI, MA DUŻO CENNYCH OMEGA-3, DO TEGO JEST SMACZNY. :)
/rok temu
Ja też jestem wierna firmie Oleofarm :) zaopatrzuję się w ich sklepiku. Szczególnie zadowolona jestem z ich oleju lnianego LenVitol - jest tłoczony na świeżo - jak zamawiam u producenta tro trafia do mnie świeżutki olej, tłoczony kilka di wcześniej. Trzymam go w lodówce zgodnei z zaleceniami producenta by nic nie stało się z cennymi kwasami tłuszczowymi omega-3 :) Nie wierzcie olejom lnianym kupionym z półki sklepowej, gdzie trzymają go w temperaturze pokojowej
POKAŻ KOMENTARZE (7)