POLECAMY

Proste i genialne SPA w Twojej łazience

Żyjemy w czasach, gdy często na pierwszym miejscu znajduje się nasza kariera. Zarwane noce w pracy, sterty dokumentów zabierane ze sobą do domu… Nawet nie zauważamy, jak mija kolejny tydzień za tygodniem. W tym galopującym trybie życia naprawdę trudno zachować zdrowie i dobre samopoczucie, a pragniemy wyglądać młodo i atrakcyjnie jak najdłużej.
Żyjemy w czasach, gdy często na pierwszym miejscu znajduje się nasza kariera. Zarwane noce w pracy, sterty dokumentów zabierane ze sobą do domu… Nawet nie zauważamy,  jak mija kolejny tydzień za tygodniem. W tym galopującym trybie życia naprawdę trudno zachować zdrowie i dobre samopoczucie, a pragniemy wyglądać młodo i atrakcyjnie jak najdłużej.

Proste i genialne SPA we własnej łazience

Z brakiem czasu na to, aby odpowiednio zadbać o siebie, zmagają się wszyscy, od Bałtyku po Alaskę. Japończycy, naród wiecznie zabieganych ludzi, gdzie praca jest dobrem narodowym, potrafią skutecznie pielęgnować swoje ciała. Oni zaufali najprostszym, naturalnym rozwiązaniom Natury. Dzięki współpracy zespołu kosmetologów i naukowców z japońskich uniwersytetów powstały systemy kąpielowe generujące mikrobąbelki. Te wypełnione powietrzem bąbelki wodne, o rozmiarach wielokrotnie mniejszych od przekroju włosa, regenerują wodę i powietrze w przyrodzie, przyciągając do siebie wszelkie zanieczyszczenia i bakterie, a następnie niszczą je, wytwarzając jednocześnie dobroczynne aniony. Dzięki innowacyjności japońskich naukowców i kosmetologów udało się przenieść mądrość i skuteczność Natury do domowych łazienek.  Podczas kąpieli w kabinie prysznicowej lub wannie, chroniony patentem mechanizm generuje miliony takich właśnie ultra drobnych bąbelków wodnych, które delikatnie i głęboko penetrują pory naszej skóry, skutecznie ją oczyszczając, a dokładnie oczyszczona skóra to podstawa jej zdrowia.

Mikrobąbelki potrafią umyć skórę bez użycia środków chemicznych tj. bez mydeł i płynów kąpielowych. Pozwala to chronić jej naturalny płaszcz lipidowy, który podczas normalnej kąpieli z detergentami często zostaje naruszony. Dzięki temu nasza skóra jest dokładnie czysta, nareszcie swobodnie oddycha i nie odczuwamy dyskomfortu nadmiernego wysuszenia skóry w postaci jej „ciągnięcia”.

Nasza skóra ma budowę warstwową i jest narządem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest jak brama, która chroni nasze ciało przed przedostawaniem się do wewnątrz szkodliwych czynników. Składa się z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Kąpiel  z użyciem systemu, który wytwarza mikrobąbelki, usuwa zanieczyszczenia i bakterie z naskórka.  Umożliwia także dłużej utrzymujące się nawilżenie skóry, a ciało „bombardowane” milionami kuleczek wodnych, wypełnionych powietrzem, pod wpływem wzmożonego pocenia się, oczyszcza się z wszelkich toksyn.  Skóra otrzymuje również nieporównywalnie większą niż podczas standardowej kąpieli porcję tlenu. To z kolei ma dobroczynny wpływ na krążenie krwi w naszym organizmie, pobudza komórki do aktywności życiowej, przyśpiesza proces metabolizmu i nadaje skórze zdrowy, jedwabisty połysk. A wszystko to przy użyciu jedynie wody i powietrza.

Przełom lata i jesieni to tradycyjnie już okres wzmożonych zachorowań na grypę. Jak chronić zdrowie swoje i najbliższych? Głowice prysznicowe, oprócz dobroczynnego strumienia mikrobąbelków, dostarczają naszemu organizmowi aniony tlenu i witaminę C, dzięki którym odporność naszego organizmu i kondycja wzrasta dzień po dniu. To prawdziwy dobroczynny koktajl dla naszego ciała.

Mikrobąbelki podczas kąpieli w wannie otaczają nasze ciało, tworzą barierę, która skutecznie chroni nasze serce przed obciążeniami spowodowanymi ciśnieniem wody i wysoką temperaturą.    Uderzając o powierzchnię skóry i pękając, delikatnie masują skórę i receptory, uwalniają energię i fale ultradźwiękowe, przyjemnie rozgrzewając nasze ciało od wewnątrz. To doskonałe uzupełnienie pielęgnacyjnych zabiegów dla osób uprawiających sport. Dzięki temu szybko zapominany o bólach mięśniowych, zmęczeniu, napięciu i stresie. Efekt pięciominutowego mikroba belkowego masażu porównywany jest z godzinnym masażem ręcznym!

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak niedoskonała jest nasza skóra, jednak nie ustajemy w poszukiwaniu rozwiązań, które sprawią, że będziemy wyglądali piękniej i młodziej. Oczywiście, opisane przeze mnie metoda pielęgnacji ciała nie zastąpi zdrowego odżywiania, ani nie będzie alternatywą dla uprawiania sportu. Stanowi jednak doskonałe uzupełnienie zdrowego  i higienicznego trybu życia.


Joanna Chamerska

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 lat temu
Fajnie jest sie w ten sposób rozluznić w zaciszu domowym,zwłaszcza jesli jestesmy zmeczeni w ciagu dnia.Ale czasami takie rzeczy nie wystarczaja i fajnie jest pojsc na zabieg czekoladoterpii-który ja uwielbiam i przynajmniej raz w miesiącu chodze do elite na kabatach.
/8 lat temu
To ja się do SPA na takie bąbelki wybiorę a pod własnym prysznicem zostaję z pachnącymi żelami. Teraz mam superowy Verony - SPA Fascination dzika orchidea z jedwabiem. Rewelacja. Zapaszek boski, super nawilżenie. Jak sobie odmawiać takich przyjemności ...
/9 lat temu
Od dzis bede sie kapac z babelkami.