POLECAMY

Kosztuje tylko kilka złotych, a pomaga zwalczyć łupież, trądzik i opryszczkę. O czym mowa?

Ten niepozorny olejek nie tylko pięknie pachnie, ale też przydaje się na różne problemy zdrowotne i urodowe!
Marta Słupska / 9 miesięcy temu

Olejek lawendowy to zapomniane remedium na wiele dolegliwości. Uważa się, że nie dość, że wśród olejków jest najbezpieczniejszy, to jeszcze ma najwięcej cennych właściwości. Na co pomaga?

Olejek lawendowy – moc właściwości

Olejek lawendowy to produkt, który kupimy w sklepach z naturalnymi kosmetykami, aptekach, a nierzadko nawet w zwykłych drogeriach. Kosztuje tylko kilka złotych, a – poza pięknym zapachem – pomaga na wiele problemów: zarówno zdrowotnych, jak i urodowych.

Wbrew powszechnej opinii prawdziwy olejek lawendowy wcale nie ma fioletowego koloru, lecz słomkowożółty, i jako jedyny olejek może być stosowany bezpośrednio na skórę.

Olejek ten, jak sama nazwa wskazuje, uzyskuje się z kwiatów lawendy. Jego zawartość w świeżej roślinie to około 1%, natomiast w suszonej – 3%. Przydaje się zarówno na kłopoty z cerą, jak i włosami. Na które i jak je wyleczyć przy pomocy olejku lawendowego? Wyjaśniamy w galerii.

Czy olejki eteryczne mogą szkodzić zdrowiu?
Była wyśmiewana, więc stworzyła szokującą wystawę, by walczyć z hejtem. Zobacz!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/5 miesięcy temu
Na opryszczkę zdecydowanie lepsze są olejki: melisowy (drogi) i geraniowy (zdecydowanie tańszy) . Natomiast lawendowy jest genialny na oparzenia. Zapraszam po naturalne olejki eteryczne na HTTPS://eterycznie.pl
/9 miesięcy temu
Najlepszy jest olej z drzewa herbacianego virde na wszystkie te przypadłości. Cena mega przystępna a skuteczność wysoka. Warto postawić na naturalne produkty.
/9 miesięcy temu
Zobaczcie zestawienie najlepszych środków na trądzik bez recepty - niszcztradzik.pl
POKAŻ KOMENTARZE (4)