Naturalne sposoby na zaparcia fot. Panthermedia

Naturalne sposoby na zaparcia

Jeśli układ pokarmowy pracuje zbyt wolno, mogą dokuczać ci zaparcia. Tę przykrą dolegliwość pokonaj naturalnie.
Marta Wilczkowska / 06.04.2016 11:09
Naturalne sposoby na zaparcia fot. Panthermedia

O zaparciach mówimy, jeżeli do wypróżnień dochodzi rzadziej niż 3 razy w tygodniu, stolec oddawany jest z trudem i często towarzyszy temu uczucie niepełnego wypróżnienia. Przyczyną najczęściej jest nieprawidłowa perystaltyka jelit. Ich skurcze są powolne
i nieregularne, dlatego niestrawione resztki pokarmowe zbyt wolno przesuwają się w kierunku odbytnicy. Często wystarczy zmiana diety, by poradzić sobie z problemem.
- Błonnik i woda. Aby usprawnić pracę jelit, ogranicz ilość produktów spowalniających ich opróżnianie. Są to: białe pieczywo, ryż, kasza manna, czekolada, kakao, mocna czarna herbata, czerwone wino. Wprowadź do diety więcej produktów pobudzających perystaltykę jelit. Są to: warzywa i owoce, razowe pieczywo, kasze, produkty ze sfermentowanego mleka – zsiadłe, kefir, jogurty.
Pij ok. 1,5 l wody dziennie.

Zobacz: domowe sposoby na przeczyszczenie

Pomogą Ci: suszone śliwki, razowe pieczywo oraz woda mineralna

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/28.05.2017 17:05
kapusta kiszona i sok z niej. akurat mi spasował sok z Rabenhorsta, jest super i ma delikatniejszy smak niz taki normalny sok z kapusty. Rabenhorst ma jeszcze fajny sok z kwaszonych owoców - swietnie smakuje i tez pomaga!:)
/28.05.2017 17:00
polecam sok śliwkowy albo z kapusty kiszonej z firmy Rabenhorst. pewnie dlatego, ze sa wyprodukowane z ekologiczych produktów mają takie swietne działanie - naprawde widać roznice! wszystkim zdesperowanym mega polecam!:)
/19.10.2016 09:28
To dobre czopki.Szybko pomagają. Stosowałam je w ciąży. Jednak kiedy zaparcia utrzymują się zbyt długo trzeba iść do lekarza.
POKAŻ KOMENTARZE (8)