Kobieta z filiżanką herbaty.

Lecz się ciepłem

Zanim sięgniesz po leki, skorzystaj z dobroczynnych właściwości ciepła. W ten sposób można złagodzić rozmaite dolegliwości.
/ 17.05.2019 21:54
Kobieta z filiżanką herbaty.

Ogrzewanie chorych miejsc uśmierza ból, zmniejsza napięcie mięśni i sztywność stawów, pomaga w leczeniu stanów zapalnych.

Łapie cię przeziębienie
Gdy przemarzłaś, rozgrzewająca herbatka lub kąpiel może uchronić cię przed przeziębieniem. Jeśli nie udało ci się uniknąć infekcji, ciepło złagodzi objawy choroby.

- Herbatka – zalej łyżeczkę kwiatu lipy szklanką wrzątku i odstaw na 10 minut pod przykryciem. Później przecedź, dodaj łyżeczkę miodu lub soku z malin, sok z połówki cytryny.

- Rozgrzewająca kąpiel – wymieszaj po 2 łyżki liści tymianku i rozmarynu. Zalej zioła 0,5 l wrzątku i odstaw pod przykryciem. Po 10 minutach dodaj do kąpieli.

- Kąpiel stóp – wsyp do płóciennego woreczka 20 dag zmielonych nasion gorczycy i gotuj przez 20 minut. Wywar wlej do miski z ciepłą wodą.Uwaga! Gorące kąpiele nie są wskazane, gdy masz żylaki.

- Termofor – ogrzej nim stopy, gdy masz dreszcze. Jeśli męczy cię suchy kaszel, przyłóż termofor do klatki piersiowej.

- Inhalacje – przyniosą ulgę przy katarze i bólu gardła. Wsyp do 1,5 l wrzącej wody po łyżce kwiatów rumianku i ziela szałwii. Pozostaw przez 10 minut pod przykryciem. Później wdychaj gorącą parę.

- Okłady z siemienia lnianego na ból zatok – nasyp 2 łyżki nasion lnu na gazę. Zwiąż ją i umieść na 10 minut nad wrzącą wodą. Kiedy się ogrzeje, przyłóż na 10 minut do czoła.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)