Masz zapalenie zatok? Pomoże ci zwykła sól!

Przeziębiłaś się? Jeśli masz skłonności do zapalenia zatok, to wiesz, że na katarze się nie skończy. Za chwilę pojawi się nieznośny ból głowy. Ale jeśli masz w kuchni sól, możesz nie dopuścić do rozwoju choroby! Sprawdź, jak to zrobić!

Kłopoty z zatokami zaczynają się,  gdy twój nos przestaje prawidłowo funkcjonować, na przykład z powodu przeziębienia. Wirusy podrażniają błonę śluzową pokrywającą wnętrze nosa i zatok. Zaczyna ona wówczas produkować wydzielinę zatrzymującą zarazki. W ten sposób organizm próbuje się ich pozbyć, tak by nie wniknęły w głąb układu oddechowego. Obrzęknięta błona śluzowa zaczyna jednak w pewnym momencie utrudniać swobodny przepływ powietrza do zatok. Jeśli masz zatkany nos i nie możesz swobodnie oddychać, to sygnał, że ujście zatok zamyka się, a produkowana przez błonę śluzową wydzielina nie może z nich wypłynąć. Wypełnia i rozpiera zatoki, co wywołuje ból głowy, a po jakimś czasie dochodzi w niej do rozwoju bakterii. Żeby do tego nie dopuścić musisz przerwać ten proces. Jest na to jednak rada: trzeba udrożnić nos. Nie musisz nawet biec do apteki po specjalne lekarstwa. Wystarczy, że masz w domu zwykłą sól, a możesz już zacząć działać! W galerii znajdziesz trzy sposoby na wykorzystanie soli w kuracjach zapobiegających zapaleniu zatok. Gdy masz do niego skłonności, zacznij stosować je od poczatku infekcji. Jeśli jednak po kilku dniach (3-5)samodzielnego leczenia nie widzisz poprawy lub wydzielina z nosa zmieniła się z przezroczystej na ropną, pojawiła się gorączka, ból głowy w okolicach nasady nosa, skroni, czoła, potylicy (czasami bolą nawet twarz i zęby), koniecznie idź do lekarza!

Jak pokonać zapalenie zatok?

Kiedy warto robić płukanie nosa i zatok

Ziołowe inhalacje na ból zatok

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
przy katarze ostatnio próbowałam inhalacji z olejku pichtowego (polecam oleofarm bo ma bardzo intensywny zapach a nie wszystkie takie są) i pomogło ciekawe czy można też stosować przy zapaleniu zatok?