Kuracje z soli na zapalenie zatok

Przeziębiłaś się? Jeśli masz skłonności do zapalenia zatok, to wiesz, że na katarze się nie skończy. Za chwilę pojawi się nieznośny ból głowy. Ale jeśli masz w kuchni sól, możesz nie dopuścić do rozwoju choroby! Sprawdź, jak to zrobić!
Marzena Bartoszuk / 24.01.2018 04:01

Kłopoty z zatokami zaczynają się,  gdy twój nos przestaje prawidłowo funkcjonować, na przykład z powodu przeziębienia. Wirusy podrażniają błonę śluzową pokrywającą wnętrze nosa i zatok. Zaczyna ona wówczas produkować wydzielinę zatrzymującą zarazki. W ten sposób organizm próbuje się ich pozbyć, tak by nie wniknęły w głąb układu oddechowego. Obrzęknięta błona śluzowa zaczyna jednak w pewnym momencie utrudniać swobodny przepływ powietrza do zatok. Jeśli masz zatkany nos i nie możesz swobodnie oddychać, to sygnał, że ujście zatok zamyka się, a produkowana przez błonę śluzową wydzielina nie może z nich wypłynąć. Wypełnia i rozpiera zatoki, co wywołuje ból głowy, a po jakimś czasie dochodzi w niej do rozwoju bakterii. Żeby do tego nie dopuścić musisz przerwać ten proces. Jest na to jednak rada: trzeba udrożnić nos. Nie musisz nawet biec do apteki po specjalne lekarstwa. Wystarczy, że masz w domu zwykłą sól, a możesz już zacząć działać! W galerii znajdziesz trzy sposoby na wykorzystanie soli w kuracjach zapobiegających zapaleniu zatok. Gdy masz do niego skłonności, zacznij stosować je od poczatku infekcji. Jeśli jednak po kilku dniach (3-5)samodzielnego leczenia nie widzisz poprawy lub wydzielina z nosa zmieniła się z przezroczystej na ropną, pojawiła się gorączka, ból głowy w okolicach nasady nosa, skroni, czoła, potylicy (czasami bolą nawet twarz i zęby), koniecznie idź do lekarza!

Jak pokonać zapalenie zatok?

Kiedy warto robić płukanie nosa i zatok

Ziołowe inhalacje na ból zatok

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA