Olejki eteryczne

Jak stosować olejki eteryczne

Inhalacje, kąpiele i kompresy, to tylko niektóre zastosowanie olejków eterycznych
/ 22.02.2012 11:29
Olejki eteryczne

Otrzymuje się je z aromatycznych roślin, poddając je działaniu pary lub macerując w tłuszczach. Substancje te stosowane są w leczeniu wielu schorzeń.

Inhalacje
Używa się do nich kominków aromaterapeutycznych. Należy je napełnić gorącą wodą i dodać 5–10 kropli olejku, np. eukaliptusowego. Pod wpływem ciepła świeczki podgrzewającej kominek zapach się rozwija. Wdychanie go przyniesie ulgę przy katarze.

Kąpiele
Polecane przy problemach skórnych, a także zmęczeniu oraz bezsenności. Do wody o temperaturze ciała dodaj 15 kropli olejku lawendowego. Kąpiel powinna trwać nie dłużej niż 15 minut.

Kompresy
Terapia polega na przyłożeniu do wybranej części ciała gazy lub ręcznika skropionych 5–7 kroplami olejku pomarańczowego lub goździkowego (pomagają przy bólach mięśni i stawów) rozcieńczonych w 1/2 szklanki ciepłej wody. Kompres trzyma się kwadrans.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: olejek
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)