Fotolia_40149921_Subscription_XXL.jpg fot. Fotolia

Gorączka - jak obniżyć gorączkę kora wierzby

Kora wierzby to jeden z najsilniejszych środków przeciwgorączkowych na świecie. Radzimy jak wykorzystać ją w walce z gorączką
Marta Wilczkowska / 28.01.2013 14:55
Fotolia_40149921_Subscription_XXL.jpg fot. Fotolia
W medycynie naturalnej spośród wszystkich gatunków wierzb występujących w Polsce wykorzystuje się dwa: wierzbę białą, popularnie nazywaną płaczącą, oraz wierzbę purpurową.

Historia wykorzystywania kory wierzby w medycynie naturalnej sięga czasów najstarszego na świecie państwa - Sumeru. To jeden z najstarszych, a jednocześnie najskuteczniejszych środków przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych, wliczając w to środki stosowane obecnie! Dzięki swojej skuteczności wyciągi z kory wierzby plasują się w czołówce środków do walki z gorączką, między syntetycznymi salicylanami a innymi wytworzonymi w sposób sztuczny lekami.

Kora wierzby wykorzystywana jest w medycynie chętnie i często, nie odkryto jeszcze środka przeciwgorączkowego o równie niskiej toksyczności. Preparaty zawierające wyciągi z kory wierzby są powszechne wśród preparatów ziołowych stosowanych w walce z gośccem, reumatyzmem oraz gorączką.
 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)