Czy wiesz jak zrobić i nakładać na ciało olejek do masażu?

Olejek sprawia, że ciało podczas masażu staje się gładkie, miękkie i ułatwia wykonywanie posuwistych ruchów. Olejek aromatyczny do masażu możesz kupić w drogerii, lecz ten robiony samodzielnie wcale nie będzie gorszy.
/ 21.08.2010 20:17

Przygotuj 50 ml oleju roślinnego, 10 ml obojętnie jakiego olejek zapachowy (jaki lubisz). Proponuję lawendowy, z jojoby lub z ziarna moreli.

Zmieszaj składniki i masz gotowy olejek. Zamiast oleju możesz użyć oliwki dla niemowląt.

Pamiętaj jednak, żeby nie stosować do masażu samego olejku eterycznego! Naturalne esencje roślinne szybko przenikają do skóry i często powodują podrażnienia.

Przygotowuj zawsze tyle olejku ile ci będzie potrzeba na jeden masaż. Nie ma sensu robić zapasów, bo olejki eteryczne w połączeniu z olejem roślinnym dość szybko tracą swoje właściwości.

Olejki eteryczne zawsze przechowuj w ciemnych buteleczkach, ponieważ światło pozbawia ich cennych właściwości.

Jak rozprowadzać olejek na ciele? Nie wylewaj olejku bezpośrednio na ciało, lecz zwilż nim swoje dłonie i dopiero rozetrzyj na ciele. Możesz także położyć jedną rękę ciele partnera i wylać olejek na rozpostarte palce. Rozsmaruj olejek posuwistymi okrężnymi ruchami i delikatnie wklep go w skórę (nie wcieraj jak balsam).

Używaj tylko tyle olejku,żeby twoje dłonie gładko przesuwały się po ciele, lecz nie ślizgały się. Wtedy opór będzie zbyt lekki i nie wymasujesz dobrze mięśni.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)