Kasztany fot. Fotolia

Czy kasztany odpędzają złą energię?

Kasztany mogą służyć do leczenia i poprawiania samopoczucia – dodają energii, pomagają na bóle reumatyczne, zmniejszają obrzęki, a nalewka kasztanowa pomaga w stanach zapalnych żołądka i jelit oraz pomaga w oddawaniu moczu panom cierpiącym na przerost prostaty.
/ 05.12.2012 14:20
Kasztany fot. Fotolia

Kasztany

Kasztany to rośliny należące do rodziny bukowatych. W Europie, również w Polsce, występuje tylko kasztan jadalny.

Na całym świecie wyróżnia się ok. 10–12 gatunków kasztanów. Rosną one m.in. w Azji Wschodniej i Ameryce Północnej. Te gatunki to kasztan: japoński (kasztan karbowany), amerykański (kasztan zębaty), chiński, zaniedbany, niski, jadalny, Seguina.

W Polsce terminem „kasztan” określamy nasiona i drzewa kasztanowca.

Kasztany a zła energia

Naukowcy dowiedli, że kasztanowce do rozwoju potrzebują pierwiastków promieniotwórczych z gleby. Później energię zawartą w pierwiastkach oddają nam w postaci brązowych owoców. Ponadto kasztany działają na nas jak odpromienniki, które skupiają na sobie całą złą energię z otoczenia. Wiele osób kładzie kasztany pod łóżkiem i wierzy, że są one korzystne dla zdrowia i odpędzają złą energię.

Jeden, dwa czy garść?

Mówi się, że trzymanie jednego bądź dwóch kasztanów w kieszeni kurtki czy płaszcza dodaje nam energii i sprawia, że jesteśmy bardziej odporni na zimno. Kasztany trzymane w kieszeni łagodzą również bóle reumatyczne.

Lepiej jednak nie wychodzić poza liczbę dwóch kasztanów.

Kasztany pochłaniają energię emitowaną przez urządzenia elektroniczne (komputer, telewizor), ale w ogromnych ilościach mogą zaszkodzić.

Osoby, które narażają się na dodatkowe napromieniowanie, np. śpiąc na worku pełnym kasztanów, same skazują się na pogorszenie samopoczucia. Znane są również przypadki, w których spanie na kasztanach kończyło się bezsennością, rozdrażnieniem, bólami głowy. Właśnie dlatego, zanim rozpoczniemy kurację przeciwreumatyczną, na początek dobrze jest odwiedzić radiestetę, który przy pomocy specjalnego wahadełka stwierdzi, czy energia kasztanów jest pozytywna czy negatywna.

Zobacz też: Kasztanowiec zwyczajny

Kasztany a medycyna

Przetworzone kasztany (nalewki, kremy, susz) są o wiele bezpieczniejsze, ponieważ zawierają w sobie cenny składnik zwany escyną, która uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza obrzęki. Wyciągi z kasztanowca są idealne przy leczeniu urazów: zakrzepowe zapalenie żył, obrzęki nóg, żylaki oraz w leczeniu stanów zapalnych układu pokarmowego.

W dziedzinie kosmetycznej kasztanowiec sprawdza się jako środek w walce z pękającymi naczynkami, pielęgnuje cerę i wygładza ją.

Nalewka kasztanowa

Nalewka kasztanowa idealnie sprawdza się w walce z bólami reumatycznymi – należy smarować nią obolałe miejsca. Dużym powodzeniem cieszy się również przy oparzeniach i odmrożeniach w celu przywrócenia właściwego krążenia krwi.

Nalewka kasztanowa nadaje się również do picia (40 kropli – 3 razy dziennie przez 30 dni), przy czym wewnętrznie działa w stanach zapalnych żołądka i jelit, a przy przeroście prostaty ułatwia oddawanie moczu.

W skład nalewki kasztanowej wchodzi:

  • 50 g suszonych kwiatów kasztanowca (dostępne w sklepie zielarskim),
  • 50 g suszonych i rozwodnionych kasztanów lub 100 g niedojrzałych kasztanów,
  • 4 szklanki wódki.

Przygotowanie nalewki:

Kasztany suszone lub świeże rozdrobnij, kwiaty rozkrusz. Następnie przełóż całość do słoja i zalej alkoholem. Całą mieszankę odstaw na 10–14 dni, w międzyczasie potrząsaj słojem kilkakrotnie. Po upływie 2 tygodni nalewkę przefiltruj (użyj filtru do kawy) i rozlej do ciemnych butelek. Nalewkę kasztanową należy przechowywać w ciemnym miejscu.

Zobacz też: Jak piec jadalne kasztany?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/09.08.2016 18:15
"Naukowcy dowiedli, że kasztanowce do rozwoju potrzebują pierwiastków promieniotwórczych z gleby. Później energię zawartą w pierwiastkach oddają nam w postaci brązowych owoców. Ponadto kasztany działają na nas jak odpromienniki, które skupiają na sobie całą złą energię z otoczenia. Wiele osób kładzie kasztany pod łóżkiem i wierzy, że są one korzystne dla zdrowia i odpędzają złą energię." wszystko prawda, pomagają, dlatego warto je nosić ze sobą. ja mam odpromienniki bio info w sypialni, ale z kasztanami także się nie rozstaję