czosnek fot. Fotolia

Czosnek w uchu – pomaga na ból ucha?

Czosnek, dzięki właściwościom antybakteryjnym, może pomóc na ból ucha – wystarczy włożyć go do środka. Jak to możliwe?
Marta Słupska / 28.09.2017 10:04
czosnek fot. Fotolia

Ta metoda pozornie wydaje się niepoważna i oparta na niepopartych niczym wierzeniach, jeśli jednak przyjrzymy się jej dokładniej, okazuje się, że ma sens. Jak to możliwe, że czosnek włożony do ucha pomaga na ból tej części ciała?

6 naturalnych kuracji na poprawę odporności

Czosnek w uchu – dlaczego może pomóc?

Jak to możliwe, że czosnek „wyciąga” ból? Wiąże się to z jego właściwościami antybakteryjnymi i uśmierzającymi dolegliwości bólowe. Od dawien dawna wiadomo też, że czosnek jest świetną bronią w walce z infekcjami bakteryjnymi – a takie właśnie wiążą się z bólem ucha.

Mówi się też, że umieszczanie czosnku w uchu może też pomóc się zrelaksować, zlikwidować obrzęki, gorączkę i bóle głowy.

Jak to zrobić?

Metoda jest prosta, ale według jej zwolenników naprawdę skuteczna. Jeśli boli nas ucho – co jesienią czy zimą przytrafia się wielu z nas – należy obrać i umyć nieduży ząbek czosnku, a następnie owinąć go w kawałek czystej chusteczki higienicznej lub gazy. Tak przygotowane zawiniątko umieszczamy delikatnie w uchu – nie za głęboko – i pozostawiamy na kilka godzin. Jeśli to możliwe, możemy czosnek zostawić w uchu na noc (musi to być jednak na tyle duży kawałek, żeby nie wpadł do środka!).

Chcesz uprawiać czosnek w domu? To prostsze, niż myślisz!

Ten sposób jest zalecany tylko wtedy, gdy ucho dopiero lekko zaczyna nas kłuć lub gdy oczekujemy na wizytę u specjalisty – odradzamy stosować go przy dużym bólu lub wtedy, gdy przez dłuższy czas ból nie ustępuje. W takim przypadku konieczna będzie wizyta u lekarza.

Co sądzicie o takich domowych metodach? Będziecie próbować?

5 prozdrowotnych właściwości czosnku niedźwiedziego 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/02.10.2017 12:32
Czosnek nie musi dotykać bezpośrednio np inchalując powietrze rozgniecionym czosnkiem obok łóżeczka dziecka nie dotykamy płuc czy oskrzeli a działa dobrze i pomaga.Pisząc powyżej przypuszczałam ,iż tekst pojawi się pod spodem p.money tak dla sprostowania.Nie jestem babcią mam 37 l a leczyła tak moja babcia mama i ja tak lecze moje dzieci .Czosnek imbir i mód oczywiście wprowadzamy po wyżej roku.Ja karmie piersią zjadam dwa małe ząbki czosnku 2 razy dziennie pije miód i imbir w naparach podaje leki dla maluchów typu psikanie gardła, probiotyk w kropelkach ,który regeneruje chore gardło,witaminka c przy gorączce powyżej 38,5 czopek przy spokojnej gorączce powoli rosnącej kwaśne skarpetki znajdziecie przepis na internecie to naprawde działa.Ale przy predyspozycji do anginy i zapalenia ucha. Lekarz nam mówi że gardło czerwone i jest katar stosuje przemywanie pałeczką wodą utlenioną i szałwią .Wode można rozcięczyć u maluszka 1 do 2 np dwie łyżki wody przegotowanej i łyżka utlenionej inchalacje z wody oczyszczonej z apteki i regularne czyszczenie noska .Mój lekarz to popiera .taki zabieg 4 razy dziennie .Jeśli karmisz piersią a niepokoi cie uszko maluszka zakrop je kilkoma kroplami swojego pokarmu i na godzinkę wacik tak kilka razy dziennie.Tak wyprowadziłam ponad siedmiomiesięcznego synka gorączki po 39 s 3 dni zapalenia gardła i kataru ,ale u lekarza byłam jeszcze nie czas na antybiotyk ,powiedział a i czopek przy gorączce nie zbędny Jeśli szybko rośnie czekam do 38 st jeśli jest do opanowania do 38,5 to nasz mechanizm obronny.Bywało tak że po 38 i 2 gorączka spadła i po infekcji.ale trzeba być czujnym często mierzyć i obserwować malucha .tak ja lecze swoje dzieci i antybiotyk to rzadkość w moim domu ,ale wszystko pod nadzorem pediatry u maluszka.
/02.10.2017 11:23
witam osobę piszącą powyżej.Od pierwszych słów w tekście widać osobę nie mającą zielonego pojęcia o cudownych leczniczych właściwościach czosnku albo po prostu wchodzi na takie strony aby sobie bezkarnie pokrzyczeć ,na męża w domu już się nie da.Ja mam troje dzieci podstawa w leczeniu każdej infekcji to czosnek ,imbir,cytryna ,miód i wit c .plukanie gardła 1 do 1 wodą utlenioną na przemian z szałwią .Jeśli to maluszek kilkumiesięczny przemywam pałeczką do migdałków jeśli się da.Nie raz tak uniknęłam anginy wyleczyłam zapalenie gardła u dzieci oczywiście co jakiś czas wizyta u lekarza jeśli to trwa.Ząbek czosnku może zdziałać cuda w uchu podany odpowiednio szybko.Ostrożność i rozsądek trzeba zachować jak we wszystkim.
/20.12.2016 23:11
Wypróbowałam przed przeczytaniem artykułu. Bolało, szukałam pomysłu, spróbowałam, ból ustąpił. Ale do laryngologa tez się wybiorę.
POKAŻ KOMENTARZE (1)