POLECAMY

Vitrum Osteo

Nowy wymiar walki z osteoporozą
Vitrum Osteo fot. serwis prasowy

Dziś już wiadomo, że jednym z głównych czynników ryzyka osteoporozy jest niedobór witaminy D3.
W Polsce, z powodu małego nasłonecznienia, synteza tej witaminy w skórze nie jest wystarczająca. Szacuje się, że jej niedobór dotyczy 50% polskiej populacji, a w grupie osób z bólami kostno-mięśniowymi i osłabieniem mięśni sięga nawet 90%.

Preparat Vitrum Osteo jest odpowiedzią na najnowsze podejście do osteoporozy. Zawierając:
- 800 j.m. witaminy D3
- 500 mg wapnia
- 200 mg magnezu

dostarcza organizmowi:

- witaminę D3 w dawce aktualnie zalecanej w profilaktyce i leczeniu osteoporozy (800-1200 j.m.), zapewniającej maksymalne wchłanianie wapnia z przewodu pokarmowego;
- wapń – niezbędny do tworzenia kości i gorsetu mięśniowego (silny gorset mięśniowy zmniejsza ryzyko upadku) – w maksymalnej dawce, jaka może się wchłonąć przy jednorazowym podaniu doustnym, stanowiącej zarazem połowę dawki dziennej, aktualnie zalecanej w profilaktyce i leczeniu osteoporozy (1000-1200 mg);
- dużą dawkę magnezu, który wpływa na metabolizm wapnia i mineralizację kości oraz zmniejsza ryzyko rozwoju kamicy nerkowej (dzienne zapotrzebowanie na wapń to 375 mg).

Zalecane dawkowanie preparatu: 1-2 tabletki dziennie podczas posiłku.

Vitrum Osteo jest dostępny wyłącznie w aptekach.
Cena: op. 60 tabletek powlekanych – około 35 złotych.

Producent: Unipharm Sp. z o.o.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)