Twoje włosy i skóra nie lubią lata

Latem włosy i skóra są szczególnie narażone na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych takich jak słońce, słona lub chlorowana woda, wiatr lub nawet piasek.
Latem włosy i skóra są szczególnie narażone na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych takich jak słońce, słona lub chlorowana woda, wiatr lub nawet piasek.

Twoje włosy i skóra nie lubią lataSłoneczne lato to pora urlopów, wyjazdów i wylegiwania się na słońcu. Czy jest ktoś, kto nie lubi tego okresu związanego ze słodkim lenistwem i relaksem w promieniach słonecznych? Przecież cały rok czekamy na zasłużony urlop, który często spędzamy nad morzem wygrzewając się na plaży. Korzystając z upalnej aury i gorących promieni słońca należy pamiętać, że nie tylko skóra, ale także włosy wymagają specjalnej pielęgnacji i ochrony. To właśnie latem włosy są szczególnie narażone na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych takich jak słońce, słona lub chlorowana woda, wiatr lub nawet piasek. Włosy wystawiona na długie oddziaływanie promieni słonecznych szybko się przesuszają, tracą połysk i witalność. Natomiast słona, morska woda oraz ta chlorowana, obecna w basenach sprawia, że włosy stają się kruche i łamliwe, mniej elastyczne a naturalna struktura zdrowego włosa ulega zniszczeniu. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki z filtrami, które pielęgnują włosy od zewnątrz jednak należy pamiętać, że podstawą pielęgnacji i to nie tylko latem, są preparaty doustne, które dbają i wzmacniają włosy od wewnątrz np. Venisea - Vitana dzięki odpowiednio dobranym składnikom zadba i wzmocni nie tylko włosy ale także skórę i paznokcie. 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
ja za to od kilku miesięcy stosuję skrzypolen z biotyną i dla mnie to produkt nr 1 - od razu widze poprawę: pazurki twarde, włoski mocne więc uważam, że jak ktoś ma taki kłopot to naprawdę powinien spróbować! I cena rewelacja!
/4 lata temu
Latem włosy i skóra są szczególnie narażone na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych takich jak słońce, słona lub chlorowana woda, wiatr lub nawet piasek. Ale tez podobnie jest jesienią i zimą, kiedy w mieszkaniu szczególnie jest suche powietrze. Dlatego warto pomyśleć o sprawdzonych sposobach wsparcia np suplementem, który dostarcza kompleksu witamin B3, E, B5, B2, B6, B1, A, B9, H, D3, B12 a także niezbędnych dla metabolizmu komórek sodu i potasu.