Tabletki do ssania Pectodrill wycofane z aptek fot. Fotolia

Tabletki do ssania PectoDrill wycofane - przyczyny dezycji GIF

Przeczytaj, jakie były przyczyny tej decyzji
Marta Wilczkowska / 13.05.2019 11:14
Tabletki do ssania Pectodrill wycofane z aptek fot. Fotolia

Decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego z 11 maja 2015 tabletki do ssania PectoDrill zostają wycofane z obrotu na terenie całego kraju.

Decyzja zapadła po otrzymaniu przez GIF protokołu podsumowującego badania przeprowadzone przez Narodowy Instytut Leków. Podczas badań stwierdzono nieprawidłowości w zakresie spełnienia wymagań dotyczących jednego z parametrów, a także niezgodność ze specyfikacją wytwórcy i niespełnienie ogólnych normy wyznaczonych przez monografię Farmakopei Europejskiej dla produktów farmaceutycznych w postaci tabletek.

GIF nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.

Tabletki do ssania PectoDrill stosowane są w leczeniu objawowym chorób górnego układu oddechowego, którym towarzyszy nadmierne wydzielanie gęstej i lepkiej wydzieliny.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: leki
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/13.03.2019 18:09
Nie wiem czy daja efekt czy nie bo zjadlam tylko dwie. Dlatego ze sa faktycznie tak przeslodzone ze mozna dostac mdłości. Juz gdy wzielam pierwsza tabletke zaczelam sie zastanawiac jak to możliwe, ze lek jest slodszy niz lody, cola, bita smietana i cukier razem wziete. A druga musialam wypluc bo malo nie zwymiitowalam z tej slodkosci.
/17.02.2017 21:54
Nie zauważyłem aby lek dawał pozytywny efekt. Piguły do ssania są bardzo niesmaczne. Przesłodzone aspartanem tak mocno, że niedobrze się robi. Jak wiadomo od dawna aspartan uważany jest za środek rakotwórczy.