Na problemy intymne - przegląd 7 produktów z probiotykami i suplementów diety

Przeczytaj, jak możesz wspomóc profilaktykę infekcji intymnych
Marta Wilczkowska / 05.08.2014 07:00

Kiedy produkty na problemy intymne mogą być przydatne?

Produkty na problemy intymne wspomagają prawidłowy skład i działanie flory mikrobiologicznej pochwy. Jeśli chcesz odbudować lub uzupełnić prawidłową mikroflorę miejsc intymnych, możesz rozważyć stosowanie tych preparatów. Pamiętaj jednak, że ich zastosowanie nie prawidłowej higieny i dbałości o zdrowie intymne (np. unikania ryzykownych kontaktów seksualnych) ani leczenia!

Jeśli dokuczają ci częste infekcje intymne lub zaobserwowałaś u siebie niepokojące objawy (np. upławy, bardzo bolesne miesiączki, silne bóle w dolnej części brzucha), koniecznie udaj się na wizytę u ginekologa.

Jak działają probiotyki ginekologiczne i produkty na problemy intymne?

Preparaty te zazwyczaj zawierają w swoim składzie pałeczki kwasu mlekowego, które mają pozytywny wpływ na odbudowę lub uzupełnienie prawidłowej mikroflory miejsc intymnych. Dzięki temu pomagają budować naturalną odporność na infekcje intymne.

W tym przeglądzie znajdziesz probiotyki ginekologiczne przeznaczone do stosowania dopochwowo, jednak na rynku dostępne są także preparaty doustne.

Zadbaj o swoje zdrowie!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/21.07.2015 20:14
jak dla mnie najlepszym środkiem na infekcje intymne jest lactovaginal. Okazał się niezawodny, jak się nabawiłam infekcji intymnej po basenie.
/31.12.2014 13:51
Niestety jestem bardzo podatna na różne intymne infekcje, więc u mnie lacibios femina jest w domu zawsze, bo nie wiem, kiedy bedzie potrzebny. Zazwyczaj wystarczy kilka dni kuracji, ale czasami kończy się wizytą u gina, jak coś poważniejszego jest.
/05.11.2014 12:52
ja jestem zwolenniczką Lacibios Femina w żelu, nie mam po nim żadnych uczuleń i zabieram go zawsze na basen. Przy kontakcie z chlorem jest moim sprzymierzeńcem. Ponadto używam probiotyków i dbam o odpowiednia bieliznę i temperaturę prania ubrań.
POKAŻ KOMENTARZE (7)