Megakrzem fot. mat. prasowe

Megakrzem na włosy i paznokcie

Megakrzem zalecany przy nadmiernym wypadaniu włosów i kruchości paznokci
/ 29.03.2011 10:37
Megakrzem fot. mat. prasowe
Tylko wówczas, gdy cebulki włosowe otrzymują z pożywieniem niezbędne substancje odżywcze, włosy są mocne i lśniące. Kosmetyki  niewiele pomogą, jeśli brakuje „cegiełek”  potrzebnych do budowy włosa – krzemu, keratyny i sprężystych włókien kolagenowych.

Największa ilość naturalnego, rozpuszczalnego krzemu w postaci dobrze przyswajalnej krzemionki, pozyskanej ze specjalnej odmiany bambusa oraz ekstrakt ze skrzypu polnego z metioniną i niezbędnymi witaminami i mikroelementami.

Jego skład jest bogaty w łatwo przyswajalną krzemionkę, potrzebny do budowy włosa aminokwas metioninę, witaminy i mikroelementy w tym niezbędną dla prawidłowej pigmentacji włosów miedź.

Megakrzem z metioniną zaleca się:
- przy nadmiernym wypadaniu, łamliwości włosów i paznokci
- w celu regeneracji, wzmocnienia i pielęgnacji włosów i paznokci

Dzięki zastosowaniu ekstraktów roślinnych o najwyższej zawartości naturalnego krzemu, już jedna kapsułka dziennie suplementu diety megakrzem z metioniną pomaga budować i pielęgnować zdrowe i lśniące włosy oraz mocne paznokcie.


Jakie znaczenie dla włosów i paznokci ma krzem, metionina, witaminy i minerały oraz miedź?

Włosy i paznokcie są bardzo wrażliwe na niedostateczną ilość składników odżywczych. Jako pierwsze reagują wypadaniem i kruchością na chorobę czy stosowanie diet odchudzających.

Krzem jest szczególnie ważny dla prawidłowego podziału komórek naskórka. Jego duże ilości wbudowują się w skórę, a także we włosy i paznokcie. Jeden gram zdrowych włosów zawiera 100 Ķg krzemu. Badania kliniczne potwierdzają ważną role krzemu jako czynnika zmniejszającego kruchość włosów. Odpowiada on  za połysk i wytrzymałość włosów i paznokci.

Krzem pełni ważną rolę w procesie tworzenia tkanki łącznej, keratyny i kolagenu, istotnych składników włosów i paznokci. Ekstrakt ze skrzypu polnego jest naturalnym źródłem krzemu, często wykorzystywanym w farmacji. Naukowcy udowodnili jednak, że szczególnie bogaty w ten pierwiastek jest ekstrakt ze specjalnego gatunku bambusa  Tabashir bamboo, który zawiera nie mniej niż 70 % przyswajalnej krzemionki. Bambus ten rośnie w Indiach i Chinach, a jego młode pędy są stosowane w kuchni jako warzywo będące jednym z elementów codziennej diety.

Niezbędny do budowy włosa aminokwas L-metionina, nie jest wytwarzana przez organizm i musi być dostarczana z pożywieniem.

Witaminy, szczególnie biotyna, wraz z minerałami współdziałają w wytwarzaniu przez organizm substancji bioaktywnych, odpowiedzialnych za zdrowy wygląd włosów i paznokci.
Niedobory witamin na przednówku, po kuracji antybiotykowej czy diety odchudzającej mogą być powodem łamliwości i kruchości paznokci, rozdwajania się i wypadania włosów.

Miedź to pierwiastek odpowiedzialny za właściwe wybarwienie włosów, jego niedobory mogą nawet powodować zanik barwników we włosach.

Megakrzem z metioniną stosuje się: 1 x dziennie

Skład zalecanej dziennej porcji:
- 300 mg wyciągów zawierających naturalny krzem
- metionina
- witaminy i minerały
- miedź

Suplement diety
60 tabletek ( 2 miesiące kuracji) powlekanych po 651 mg

Cena w aptece 17 zł /60 tabletek

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/16.01.2013 14:13
Rewelka! Mniej wiecej przez pierwsze 2 tygodnie łykałam od czasu do czasu a bo zapomniałam wziąć z soba do pracy, albo łykałam na czczo i efektów nie było żadnych. Dopiero jak zaczęłam stosować regularnie i po jedzeniu, to od razu zaczęły mi sie paznokcie widocznie poprawiać :)
/14.09.2012 14:49
Odżywka New Nails, którą kupuję za 10 złotych jak najbardziej wystarczy. Jestem z niej delikatnie mówiąc zadowolona - paznokcie twarde, łatwe w malowaniu, mają ładny połysk. Nie widzę potrzeby kupowania dodatkowych produktów ;-)
/21.08.2012 10:58
Cóż,zamówiłam próbkę i jestem bardzo zadowolona ;) Widać znaczną poprawę. Paznokcie już się nie rozdwajają,a włosy nie wypadają tak jak kiedyś.
POKAŻ KOMENTARZE (1)