Lek przeciw objawom przeziębienia i grypy wycofany z aptek!

GIF podjął decyzję o wycofaniu jednej z serii leku stosowanego w zwalczaniu przeziębienia i grypy. Sprawdź, czy nie masz go w apteczce!
Kobieta z katarem fot. Fotolia

Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję o wycofaniu 1 partii leku Febrisan w postaci proszku musującego. Lek przeznaczony jest do zwalczania objawów przeziębienia i grypy. Sprawdź, jakie były przyczyny tej decyzji GIF i o którą partię preparatu chodzi!

Febrisan (proszek musujący) wycofany z aptek. O którą partię preparatu chodzi?

Zgodnie z decyzją GIF z dnia 17.01.2018 (i sprostowaniem z dnia 18.01.2018) z obrotu na terenie całego kraju zostanie wycofany Febrisan (Paracetamolum + Acidum ascorbinum + Phenylephrini hydrochloridum), (750 mg + 60 mg + 10 mg)/5g proszek musujący 5g i numerze serii 373648 i dacie ważności 12.2018.

GIF postanowił wycofać wspomnianą serię preparatu po otrzymaniu decyzji własnej podmiotu odpowiedzialnego (Takeda Pharma Sp. z o.o.) w tej sprawie. Decyzja producenta wynikała z „otrzymania wyniku poza specyfikacją w próbie archiwalnej w zakresie zawartości paracetamolu”.

GIF nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.

Febrisan to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i udrażniającym przewody nosowe. Stosowany jest przeciwko objawom przeziębienia i grypy. Substancjami czynnymi leku są paracetamol, kwas askorbinowy oraz, fenylefryny chlorowodorek. Lek dostępny jest bez recepty.

Polecamy!

Zimą czujesz się wiecznie zmęczona? Oto 5 produktów naturalnie dodających energii
Znamy listę leków, których może zabraknąć w aptekach!
Oblizywanie smoczka - czy można to robić i jak to wpływa na dziecko?

Decyzja GIF - wycofanie leku Febrisan

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
WSZĘDZIE GDZIE MOŻESZ TO POLECASZ W INTERNECIE KONOPIAFARMACJA.PL CZYŻBY APTEKA MIAŁA ZBANKRUTOWAĆ? DOMYŚLAM SIĘ, ŻE JESTEŚ PRACOWNICĄ TEJ APTEKI ,A RUCH SŁABY W INTERESIE.BEZ PRZESADY LEKI SĄ RZADKO WYCOFYWANE Z APTEKI.
/rok temu
Ja już 3 miesiąc z rzędu piję syrop konopny z rokitnikiem i nie choruję ! Rokitnik ma więcej witaminy C niż cytrusy nawet 10x więcej... Dodatkowo występuje ona w bardzo łatwo przyswajalnej formie. Stwierdzam, że nie ma co się truć lekami, bo nie wiadomo, czy zaraz nie wycofają czegoś co mamy w domu... Syropki kupuję tylko na konopiafarmacja.pl - przepyszne i zdrowe! Pozdrawiam.