Enteromax dla dzieci fot. Fotolia

Enteromax dla dzieci - dlaczego warto zabrać na wakacje probiotyk

Zbliżają się wakacje, a z nimi zwiększone ryzyko wirusowych zatruć pokarmowych. Jak ich uniknąć? Zabierz na wakacje probiotyki!
/ 03.07.2013 12:23
Enteromax dla dzieci fot. Fotolia
W przewodzie pokarmowym dziecka znajduje się wiele mikroorganizmów, które należą do dwóch grup: o korzystnym i niekorzystnym działaniu dla zdrowia. Grupy te są naturalnie zrównoważone, a dominację wykazują bakterie korzystne dla dziecka z rodzaju Lactobacillus.

Probiotyki - jaką pełnią rolę?


Bakterie korzystne pełnią ważną rolę ochronną i metaboliczną. Zapobiegają kolonizacji przewodu pokarmowego przez drobnoustroje patogenne oraz usprawniają procesy trawienia pokarmu, poprzez zwiększenie aktywności enzymów własnych człowieka. Dlatego nawet częściowe zniszczenie korzystnej flory jelitowej negatywnie wpływa na stan zdrowia dziecka. Prowadzi do zmniejszenia oporności przewodu pokarmowego na kolonizację drobnoustrojami patogennymi i większej skłonności do występowania biegunek infekcyjnych.

Bieguna wirusowa - kiedy chorujemy najczęściej?


Częstość zachorowań na biegunki wirusowe u dzieci wzrasta w okresie jesienno-zimowym. Należy podkreślić, że 80% zachorowań na biegunki wirusowe ma miejsce w grudniu i styczniu. Częstość zachorowań na biegunki bakteryjne wzrasta natomiast w miesiącach letnich. Około 50% letnich biegunek niemowląt i małych dzieci wywołuje patogenna bakteria Escherichia coli.

Biegunka wirusowa - jak pomóc dziecku?


Elementami postępowania dietetycznego, mającego na celu zmniejszenie częstości występowania biegunki zakaźnej u dzieci jest przede wszystkim stosowanie odpowiedniej diety oraz przyjmowanie preparatów probiotycznych o udokumentowanych właściwościach prozdrowotnych. W celu zmniejszenia częstości występowania biegunki infekcyjnej, zasadnym jest podawanie dzieciom preparatów probiotycznych zawierających w swoim składzie szczepy Lactobacillus rhamnosus GG oraz Saccharomyces boulardi rekomendowane przez Europejskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN) i Europejskie Towarzystwo Chorób Infekcyjnych Dzieci (ESPID).

Preparatem spełniającym wymogi towarzystw pediatrycznych jest ENTEROMAX (możliwość przeniesienia na stronę www.enteromax.pl). Podstawą zapobiegania „biegunki podróżnych” występującej głównie w miesiącach letnich jest unikanie pokarmów i wody skażonej patogenną bakterią Escherichia coli (ECET). Dlatego udając się do krajów o ciepłym klimacie i stosunkowo niskim standardzie higienicznym należy:
  • pić wyłącznie czystą wodę (butelkowana woda mineralna),
  • wystrzegać się spożywania napojów zawierających kostki lodu,
  • nie spożywać produktów obłożonych kostkami lodu,
  • unikać mięs poddanych niewystarczającej obróbce termicznej oraz „owoców morza”.
Świeże owoce i warzywa mogą być spożywane tylko wtedy, jeśli możemy je obrać własnoręcznie. Badania kliniczne pokazują również, że włączenie preparatów probiotycznych (zwierających szczepy Saccharomyces boulardii oraz Lactobacillus rhamnosus GG) do diety 3 dni przed podróżą oraz w trakcie jej trwania redukuje ryzyko wystąpienia „biegunki podróżnych”.
Pamiętaj! Wakacyjne wyjazdy zwiększają ryzyko biegunki. To kłopotliwe, a ponadto odwodnienie może być groźne dla dziecka. Warto profilaktycznie podawać dziecku w trakcie wyjazdu odpowiedni probiotyk, który zmniejszy ryzyko, że biegunka Twojego dziecka zepsuje odpoczynek.

Spakuj do apteczki podróżnej!
ENTEROMAX to skuteczny i bezpieczny probiotyk polecany przez pediatrów w biegunkach!  Zawiera unikalne połączenie dwóch najlepiej przebadanych szczepów pro biotycznych - Saccharomyces boulardii oraz Lactobacillus rhamnosus GG.  Zapobiega i skraca czas trwania zaburzeń jelitowych wywołanych nieprawidłową florą jelitową.


ENTEROMAX wyjątkowo skutecznie zwalcza biegunki różnego pochodzenia:

  • biegunka podróżnych,
  • ostra biegunka infekcyjna, w tym rota wirusowa,
  • biegunka poantybiotykowa,
  • biegunka szpitalna.
Wygodne, otwierane kapsułki oraz saszetki z proszkiem o wyjątkowym, waniliowym  smaku. Spełnia zalecenia ESPGHAN i ESPID. Bezpieczny dla całej rodziny!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/24.01.2018 21:59
Moja przyłapała coś podczas wyjazdu na ferie. Uratowała nas koleżanka, która zaprała ten sam probiotyk, o którym wspomina Emma. Dobrze, że po dwóch dniach wszystko się wyciszyło, bo nie skorzystalibyśmy z nart i ferii w górach.
/11.04.2017 18:22
Ja swojemu, przy biegunce podawałam Entero acidolac. Nie mam pojęcia jakim cudem złapał już pierwszego dnia go dopadło. Całe szczęście, że nie trwało długo i mógł skorzystać z wyjazdu i wszystkich atrakcji.
/19.02.2016 09:00
Lakcid?? Proszę Cię...przecież on nawet nie zawiera oryginalnego szczepu LGG..w przypadku probiotyków bardzo ważna jest ich dokładna kwalifikacja. Tu sa jakeisz szczepy Pen, E/N, Oxy...co to w ogóle jest!? Do tego liofilizowane... My przy antybiotykach stosujemy Coloflor - dla małej w saszetkach a dla nas kapsułki. Przynajmniej szczep oryginalny i przebadany! Do tego mikrokapsułkowany a nie liofilizat...
POKAŻ KOMENTARZE (3)