Na początku wirus grypy atakował jedynie drób. Złamał jednak barierę gatunkową i zaczął rozprzestrzeniać się wśród ludzi, powodując dużą zachorowalność i śmiertelność./ fot. Fotolia fot. fot. Fotolia

Czy wiesz, że wykryto bakterię odporną na wszystkie leki?

Brytyjscy naukowcy wykryli niezniszczalna bakterię, która doprowadziła już do śmierci mieszkańca Belgii. W Wielkiej Brytanii i Australii wciąż przybywa zainfekowanych zmutowanymi szczepami Klebsiella pneumoniae i Escherichia coli.
/ 07.11.2017 15:15
Na początku wirus grypy atakował jedynie drób. Złamał jednak barierę gatunkową i zaczął rozprzestrzeniać się wśród ludzi, powodując dużą zachorowalność i śmiertelność./ fot. Fotolia fot. fot. Fotolia

Bakteria oporna na niemal wszystkie antybiotyki jest zmutowanym szczepem bakterii Klebsiella pneumoniae i Escherichia coli. Przywieźli ją do Europy podróżni wracający z Indii. Swoja nieśmiertelność bakteria zawdzięcza genowi o nazwie NDM-1. Jest to skrót od New Delhi Metallo-1. Indyjskie ministerstwo zdrowia uznało nazwę za złośliwą propagandę przeciwko Indiom, które w ostatnim czasie stały się centrum brytyjskiej turystyki medycznej.

Przyczyną mutacji bakterii jest zbyt częste stosowanie antybiotyków, nawet na zwykłe przeziębienia. Bakterie uodparniają się na nie a w takiej sytuacji medycyna staje coraz bardziej bezradna. Pierwszą ofiarą zabójczej bakterii był obywatel Belgii pochodzenia pakistańskiego. Doznał w Pakistanie urazu nogi, rana nie chciała się goić ponieważ miał cukrzycę. ana nie chciała się goić, a ponieważ mężczyzna był chory na cukrzycę.

Przetransportowano go do Europy, gdzie zmarł mimo zastosowania silnego antybiotyku. Okazało się, że bezpośrednią przyczyną śmierci było zainfekowanie organizmu pacjenta bakterią zawierającą enzymem NDM-1.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/24.10.2012 21:00
kup swojemu chłopu mydło i niech zacznie go używać
/20.10.2011 15:42
Nie liczy się, facety był chory na cukrzycę a wiadomo ze cukrzycy mają obniżoną odporność.
/18.10.2011 18:38
Przerażają mnie takie informacje. Jeżeli ja muszę CODZIENNIE brać Pro Uro, żebym nie miała wiecznego zapalenia pęcherza wywołanego normalną E COLI to jeżeli ma być jeszcze mutant tego to chyba pora umierać!!!