Aflexin fot. materiały prasowe

Aflexin

Wspomaga utrzymanie dobrej kondycji stawów oraz sprawności ruchowej.
/ 27.10.2011 16:23
Aflexin fot. materiały prasowe
Artretyzm jest poważną dolegliwością dotykającą stawy. Choroba ta polega przede wszystkim na zapaleniu stawów, która związana jest z ich bólem, nadmierną opuchlizną oraz uczuciem nienaturalnej sztywności.
Bóle stawów dotyczą aż 30 procent populacji, są więc zjawiskiem powszechnym.
Choroba zwyrodnieniowa stawów dotyczy przede wszystkim ludzi w starszym wieku. Po pięćdziesiątce cierpi na nią połowa populacji, a po sześćdziesiątce prawie 80 procent. Podstawową przyczyną jest starzenie się organizmu. Przez lata następuje stopniowe niszczenie chrząstek stawowych i tworzenie się zmian w nasadach kostnych. Prowadzi to do uszkodzenia stawów i upośledzenia ich czynności. Wpływ na stan naszych stawów mają też wcześniejsze urazy, otyłość, wadliwa postawa, przebyte choroby reumatyczne, ciężka praca fizyczna oraz złe warunki bytowe.

Dlatego też poszukiwane są preparaty, które nie tylko uzupełnią naszą dietę w takie składniki jak : kolagen, kwas hialuronowy czy glukozamina lecz wzmogą ich naturalną produkcję przez organizm. Warto sięgać po naturalne substancje łagodzące stany zapalne stawów, poprawiające ukrwienie chrząstki stawowej tak aby ułatwić jej trwałą regenerację.

Wzbogacenie diety w ekstrakty roślinne – szczególnie po 40 roku życia - korzystnie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie stawów.
Do najważniejszych z nich należą:
- Ekstrakt z owoców awokado i nasion soi – utrzymuje chrząstkę stawową w dobrej kondycji  i  pozytywnie wpływa na funkcjonowanie jej komórek oraz pozwala utrzymać odpowiednią ilość mazi stawowej. Badania potwierdziły, że ekstrakt z owoców awokado i nasion soi:
korzystnie oddziałuje na chrząstkę stawową
wzmaga naturalną syntezę kolagenu (składnik chrząstki stawowej)
stymuluje organizm do produkcji proteoglikanów (składnik chrząstki stawowej)


- Ekstrakt z kłącza kurkumy długiej
– działa ochronie wpływając na prawidłowe funkcjonowanie stawów oraz zabezpiecza błony komórkowe przed utlenianiem przez wolne rodniki. Badania potwierdziły, że kurkumina hamuje rozwój stanu zapalnego.

- Ekstrakt z korzenia imbiru – wpływa na prawidłowe funkcjonowanie chrząstki stawowej, a także pozytywnie oddziałuje na ruchliwość stawów i ich elastyczność, działa rozgrzewająco i antyoksydacyjnie.

- Ekstrakt z kory kadzidłowca (Boswllia serrata) – blokuje niekorzystne działanie enzymów na chrząstkę stawową, co pozytywnie wpływa na elastyczność i zakres ruchu stawów. Zawiera kwas bosweliowy, który wykazuje silne działanie antyoksydacyjne chroniąc tkanki stawów przed nieprzyjaznym działaniem wolnych rodników.

- Bromelaina – oddziałuje na syntezę substancji organicznych, dzięki czemu utrzymuje korzystne środowisko w obrębie stawów, pozytywnie wpływa na ich budowę i funkcjonowanie.


Aflexin to pierwszy preparat gwarantujący wielokierunkowe działanie. Wspomaga utrzymanie dobrej kondycji stawów oraz sprawności ruchowej.

Aflexin:
- odbudowuje tkankę chrzęstną (dzięki zawartości ekstraktu z owoców awokado i nasion soi),
- pozytywnie wpływa na ruchliwość stawów i ich elastyczność (dzięki zawartości ekstraktu z owoców awokado i nasion soi, Boswellia serrata, korzenia imbiru)
- korzystnie wpływa na prawidłowe ukrwienie chrząstki stawowej (dzięki zawartości ekstraktu z korzenia imbiru)
- pozwala redukować ilość przyjmowanych preparatów przeciwbólowych i przeciwzapalnych (dzięki zawartości ekstraktu z owoców awokado i nasion soi, imbiru, Boswellia serrata, bromelainy).

Aflexin zawiera optymalną kompozycję starannie wyselekcjonowanych ekstraktów roślinnych, które wykazują korzystne oddziaływanie na kondycję stawów (chrząstki stawowej, płynu maziowego) oraz sprawność ruchową. Ponadto chroni komórki stawów przed działaniem wolnych rodników.

Aflexin przy systematycznym stosowaniu zapewnia trwałą poprawę kondycji stawów.


Zalecana dzienna porcja preparatu: 2 tabletki powlekane podczas lub po posiłku.

Producent: Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Sugerowana cena detaliczna suplementu diety Aflexin:
35 zł/60 kapsułek (miesięczna kuracja)
70 zł/120 kapsułek (dwumiesięczna kuracja)

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: leki, Aflexin
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)