Główny Inspektor Sanitarny w stroju Świętego Mikołaja zachęca do szczepień przeciwko grypie

To już tradycja. Główny Inspektor Sanitarny – Marek Posobkiewicz – nagrał kolejną piosenkę. Tym razem w stroju Świętego Mikołaja zachęca do szczepień przeciwko grypie.
Marta Słupska / 28.11.2016 11:12

Marek Posobkiewicz, czyli Główny Inspektor Sanitarny (GIS), znów zaskakuje nowym hitem – tym razem nagrał piosenkę, w której zachęca do szczepień przeciwko grypie. Robi to jednak w nowym dla siebie stylu.

Gisu mówi: Zabezpiecz się!

Główny Inspektor Sanitarny nie raz rozbawiał nas już nagraniami o różnej tematyce – o wielu już pisaliśmy. Były więc piosenki o dopalaczach, szkodliwości jedzenia niesprawdzonych grzybów czy przeszczepach. Teraz przyszła pora na inny ważny temat: szczepienia przeciw grypie. Marek Posobkiewicz rapuje w nim przebrany za Świętego Mikołaja.

Zaszczep się, zaszczep się, póki na to czas. Gdyby nie szczepienia, mniej byłoby nas. Zaszczep się, zaszczep się, każdy mądry wie: jeśli grypy nie chcesz mieć, to zabezpiecz się

– śpiewa „Gisu” w rytm „Jingle Bells”.

Będzie kolejny hit? Oceńcie sami.

Mówiąc językiem młodzieżowym, szef w ten „bekowy” sposób stara się zwrócić uwagę na ważne tematy. Profesjonalista powiedziałby, że to słabe, ale klipy cieszą się ogromną popularnością. To po prostu działa

– powiedział niegdyś Jan Bodnar, Rzecznik Sanepidu. 

"Uważaj na grzyby brachu, bo wylądujesz w piachu". Po tej piosence na pewno nie zjemy muchomora!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/26.12.2016 13:08
W Szczecinie usługa darmowego szczepienia przeciw grypie dostępna jest co roku dla dzieci w wieku 13-17 lat na ul. Dubios 27. Kontakt z placówką możliwy jest pod numerami tel. 91 814 02 252 / 91 814 02 202/ W razie pytań - chętnie pomogę Online Ekspert EVOMED
/29.11.2016 21:23
porażka. gościu mnie wręcz odstręczył od szczepienia. wolę dbać o odporność- warzywa, owoce, wit.D, ruch na powietrzu i jest ok.