POLECAMY

Zespół bolesnego barku

Jaka jest istota choroby? Zespół bólowy może wynikać z przerwania pierścienia rotatorów, odkładania złogów wapniowych w ścięgnach mięśni odpowiedzialnych za ruch w stawie, zapalenia pochewki maziowej, czy przerwania ścięgna.
Jakie występują objawy? typowe cechy to ból okolicy barku, niekiedy ból nocny czasem z napadami bardzo silnego bólu. Inne objawy to ograniczenie ruchów w stawie, niekiedy także obrzęk. Nie ma natomiast zaburzeń czucia i odruchów.
Szczegóły diagnostyki Diagnostyka polega na dokładnym badaniu klinicznym przez specjalistę, badaniach obrazowych takich jak zdjęcie radiologiczne, ultrasonografia czy rezonans magnetyczny stawu.
Postępowanie i leczenie Leczenie zachowawcze polega na stosowaniu rehabilitacji polegającej zarówno na ćwiczeniach ruchowych jak i zabiegach fizykoterapeutycznych. Zastosowanie znajdują niesterydowe leki przeciwzapalne, glikokortykosteroidy stosowane dostawowego, miejscowo maści i żele zmniejszające dolegliwości. Przy zerwaniu ścięgna lub usztywnieniu stawu konieczne jest leczenie operacyjne.
Do jakiego specjalisty należy się zgłosić? Leczeniem zajmują się specjaliści ortopedii i traumatologii.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)