POLECAMY

Przedłużony wzwód

Priapizm

Przedłużony wzwód to bolesna długotrwała erekcja członka, ale bez podniecenia seksualnego. Jeśli nie podejmie się terapii leczniczej, usztywnienie członka może trwać nawet kilka tygodni. W przypadku normalnej erekcji następje ukrwinie ciał jamistych - członek jest sztywny. Naczynia krwionośne otwierają się po ejakulacji lub w momencie opadnięcia napięcia seksualnego. Natomiast w przedłużonym wzwodzie naczynia krwionośne nie otwierają się ponownie. Przyczyną przedłużonego wzwodu może być zapalenie cewki moczowej czy prostaty. Do innych chorób, które mogą przyczynić się do przedłużonego wzwodu zalicza się: nowotwory, białaczka, miażdżyca oraz schorzenia układu nerwowego. Czasami priapizm jest skutkiem terapii aktywnymi substancjami naczyniowymi. Również zmiany chorobowe w kanale kręgowym mogą prowadzić do przedłużonego wzwodu. 

Objawy - Przedłużony wzwód

  • bolesny, trwały wzwód,
  • wzwód nie wiąże się z podnieceniem seksualnym,
  • wzwód trwa wiele godzin lub nawet dni.

Leczenie - Przedłużony wzwód

W przypadku przedłużonego wzwodu jak najszybciej należy go ograniczyć, ponieważ ciała jamiste mogą ulec uszkodzeniu , co w konsekwencji może doprowadzić do zaniku mozliwości erekcyjnych penisa. Ciała jamiste nakłuwa się w celu upuszczenia krwi. Dzięki temu ciśnienie w ciałach jamistych opada, a bóle stają się mniejsze. Jeśli podjeta próba się nie powiedzie próbuje się wytworzyć inne ujście krwi. Chirurgicznie wytwarza się nowe połączenie naczyniowe z układem naczyniowym żył. Zimny prysznic, okłady z lodu, forsowny bieg czy wbieganie po schodach sprzyjają ustąpieniu wzwodu. 

Dodatkowe informacje - Przedłużony wzwód

Zdolność erekcyjna penisa może zostać zachowana tylko w przypadku jeżeli leczenie przedłużonego wzwodu zacznie się w kilka godzin po jego wykryciu. Na wizytę należy udać się od razu do urologa.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)