POLECAMY

Pozabiegowe schorzenia układu moczowo-płciowego

Jaka jest istota choroby? Zabiegi operacyjne dotyczące układu moczowo-płciowego, tak jak i inne operacje, nie zawsze kończą się pełnym sukcesem. Mimo, że zostanie wyleczona choroba podstawowa, to wystąpić mogą inne problemy zdrowotne związane z samą operacją. Sytuacje takie występują bardzo rzadko, jednak należy się z nimi liczyć.
Jakie występują objawy? Dolegliwości są różne w różnych schorzeniach. Zwężenie cewki moczowej skutkować będzie problemami z oddawaniem moczu i zwiększeniem skłonności do zakażeń układu moczowego, zrosty pochwowe mogą uniemożliwiać współżycie seksualne.
Szczegóły diagnostyki Wybór metod diagnostycznych zależy od rodzaju schorzenia. Oprócz badania ginekologicznego i ogólnolekarskiego wykonywane są badania obrazowe (np. USG), ocena czynności nerek czy badanie urodynamiczne.
Postępowanie i leczenie Leczenie jest zależne od rodzaju występującej choroby. Czasem konieczna jest powtórna operacja.
Do jakiego specjalisty należy się zgłosić? Leczeniem pozabiegowych schorzeń układu moczowo-płciowego zajmuje się ginekolog bądź urolog. Przewlekłą niewydolność nerek leczy natomiast lekarz nefrolog.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)