POLECAMY

Organiczne zaburzenia osobowości

Jaka jest istota choroby? W tej kategorii klasyfikowane są zaburzenia osobowości związane z istotną zmianą utrwalonych przedchorobowych wzorców zachowania, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru wyrażania emocji, potrzeb oraz impulsów.
Jakie występują objawy? Zmianie ulega sfera emocjonalna (emocjonalna chwiejność, euforia), trwale zmniejsza się wytrwałość w zakresie działań celowych. Zaburzone zostaje także ujawnianie potrzeb i popędów bez uwzględnienia zasad społecznych oraz procesy poznawcze (podejrzliwość, nastawienia paranoidalne). Zmianie ulega tempo i zborność wypowiedzi słownych oraz zachowania seksualne.
Szczegóły diagnostyki W diagnostyce wykorzystywane są wywiad, ocena psychiatryczna i psychologiczna. Badanie neurologiczne, EEG, TK, MRI, testy neuropsychologiczne .
Postępowanie i leczenie Stosowane jest leczenie przyczynowe (np. zabiegi neurochirurgiczne), farmakoterapia, psychoterapia (trening zachowań, socjoterapia). Rokowanie zależy od przyczyny zaburzeń, jest niepewne.
Do jakiego specjalisty należy się zgłosić? Leczeniem zajmuje się specjalista neurolog lub psychiatra.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
JAK DALEJ MAM POTĘPOWAĆ
/7 lat temu
Czy któryś psychiatra-katolik(daj Boże specjalista-psychiatra)może ,,wczuć" się w afirmację,,Im więcej mamy spontanicznego,innowacyjnego ku KOMUS DZIECKA w sobie-tym póżniej się starzejemy"oraz przy zwariowanym tempieWSPÓLCZESNEGO żYCIA,WSPÓLCZESNYM ,,PRACOHOLIŻMIE",WSPÓLCZESNYM braku czasu na dialogowanie i SWOISTEJ ,,gadżetomanii"(czyli obkupywaniu przez 2-wie babcie,dwóch dziadków i dwoje rodziców -swoich ,,jedynaków/czek")tworzyć antypatyczne zachowania,,dzieci zepsute przez podarki sute"i/lub ,,za młodu miał pieniędzy jak lodu,na dalsze lata będzie miał SERCE")nie kreujemy w naszej Polaków(Polek też)mentalności paradoksalno-absurdalne zachowania udawadniające,że,,My POlackość wydajemy pieniądze,(czas też) których za dużo nie mamy, na rzeczy(i mniej istotne sprawy)które są naszymi(w ok.70%) zachciankami ,po to, by sie podobać .......ludziom (też sprawom),których ....nie lubimy?"Niepoprawny Optymista(ekstrawertyk,intuicjonista,hiperaktywny)(po 7-dmiu operacjach nowotworowych z 4-ema kalectwami fizykalnymi)Kto utożsamia sie z afrimacją J.PawłaII-,,Jednoczyć KONFRONTACJE>DIALOGIEM"(3-ma sposobami)zapraszam do odważnego kontaktu!!Ps.Polecam vide@google;Różnica między mózgiem KOBIETY iMĘŻCZYZNY(10-io minutowa projekcja na youtube.pl)2.Płeć mózgu.3.Anima i Animus(link z białymi literami na czarnym tle)(hi!hi!lekarz traumatolog-ortopeda ,,zamawiając"określoną w zapisach diagnozę u koleżanki ,,psycholożki" na telefon już po jednej sesji dokonał zapisu,,Organiczne zaburzenia osobowości",a któremu zaproponowałem wczytanie i wczucie się w ,,Przysięgę-.....modlitwę MAJMONIDESA" MODYFIKUJĄCĄ ZNACZĄCO,,Przysięge Hipokratesa"która nota bene w jednej z wersji ...hi!hi! uśmierca lekarza po zgonie pacjenta!! !!)