POLECAMY

Neuralgia nerwu trójdzielnego, atypowy ból twarzy

Jaka jest istota choroby? Neuralgia nerwu trójdzielnego jest spowodowana uszkodzeniem tego nerwu przez zapalenie, ucisk i inne czynniki. Nerw trójdzielny przekazuje informacje do mózgu o odczuciach z różnych obszarów twarzy. Kiedy jego praca jest upośledzona, mózg otrzymuje błędne sygnały i pojawia się ból np. zębów, mimo że są one zdrowe.
Jakie występują objawy?
Jakie występują objawy? nagły, przeszywający ból policzka, żuchwy, zębów. Trwa kilka sekund. Prawie zawsze jest jednostronny. Zwykle powtarza się kilka razy w ciągu dnia. Napady bólu mogą ustąpić zupełnie, po czym nawrócić po kilku miesiącach.
Szczegóły diagnostyki Rezonans magnetyczny lub tomografia komputerowa mogą być pomocne w znalezieniu przyczyny uszkodzenia nerwu (np. guza).
Postępowanie i leczenie Stosuje się odpowiednie leki (np. karbamazepina, klonazepam), czasem konieczny jest zabieg operacyjny.
Do jakiego specjalisty należy się zgłosić? Leczeniem zajmuje się neurolog

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
Po dokładnej diagnostyce pacjenta i wykluczeniu wszelkich przyczyn chorobowych bardzo dobrym sposobem leczenia neuralgicznych dolegliwości bólowych jest akupunktura. Zachęcam do zapoznania się z artykułem Pani lek. med. Łączkowskiej www.akupunktura24.pl/neuralgia.html
/5 lat temu
drzenie powieki oka i policzka bez bulu.jak leczyc?