POLECAMY

Mieszane zaburzenia zachowania i emocji

Jaka jest istota choroby? Zaburzenia, w których współistnieją objawy trwałych zachowań agresywnych, dyssocjalnych i opozycyjnych oraz wyraźnych objawów depresji, lęku i innych zmian emocjonalnych. Ich nasilenie spełnia kryteria jednocześnie zaburzeń zachowania i emocjonalnych w dzieciństwie lub zaburzeń nerwicowych czy zaburzeń nastroju.
Jakie występują objawy? Objawami są agresja fizyczna, bójki, kłamstwa, autoagresja, nadużywanie alkoholu, poczucie nieszczęścia, utrata zainteresowań, samooskarżanie się, zaburzenia snu i apetytu. Lęk, nadmierne obawy, obsesje lub kompulsje, fobie.
Szczegóły diagnostyki Diagnostyka obejmuje wywiad, obserwację oraz psychologiczną ocenę funkcjonowania.
Postępowanie i leczenie W leczeniu wykorzystywana jest socjo i psychoterapia (indywidualna i rodzinna) oraz farmakologiczne leczenie zaburzeń współistniejących jak zaburzenia depresyjne i zaburzenia lękowe, fobie.
Do jakiego specjalisty należy się zgłosić? Leczeniem zajmuje się specjalista psychiatra, psycholog, pedagog.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
Pisząc "fajnie" miałem na myśli, że nie jest tak tragicznie.Fajnie to złe słowo.
/7 lat temu
Mam to od paru lat.Ogólnie jest fajnie gdyby nie takie głębokie doły i częsta chęć rozpie.....lenia czegoś.Biorę depakine chrono i promazynę i objawy depresji takie jak nocne lęki i te głębokie doły już minęły, tylko od jakiegoś czasu stałem się bardziej konfliktowy i muszę się pilnować z niektórymi rzeczami bo napytam sobie biedy...