Drżenie samoistne; zaspół niespokojnych nóg; drżenie, pląsawica i tiki polekowe

Jaka jest istota choroby? Ta grupa chorób zawiera drżenie samoistne (najczęstsze); zespół niespokojnych nóg; pląsawicę, tiki oraz drżenie polekowe i inne. Schorzenia te spowodowane są wadliwym działaniem układu pozapiramidowego, który kontroluje ruchy i postawę ciała.
Jakie występują objawy? Drżenie samoistne objawia się drżeniem rąk i głowy nasilającym się pod wpływem emocji. W innych chorobach występują inne ruchy mimowolne, np.: ruchy pląsawicze (przypominające taniec) tułowia i kończyn, tiki,
Szczegóły diagnostyki
Szczegóły diagnostyki oparta jest na zaobserwowaniu objawów choroby, często w powiązaniu z przyjmowaniem leków, które mogą ją wywołać.
Postępowanie i leczenie W chorobach spowodowanych przyjmowaniem określonych leków należy odstawić te preparaty lub zmniejszyć ich dawkę. Stosuje się też odpowiednie leki łagodzące dolegliwości, np. propranolol.
Do jakiego specjalisty należy się zgłosić? Leczeniem zajmuje się neurolog.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/09.04.2013 18:05
Zapraszam wszystkich serdecznie na nowy profil "Drżenie samoistne" na facebooku. Bezpośredni link do strony to: www.facebook.com/drzeniesamoistne
/07.06.2012 20:24
Witam ,chciała bym sie dowiedziec czy na ta chorobę zapadają dzieci.Mam wnuczkę w wieku 4lat i ma drzenie rączki tz;nie moze ją trzymac bo jest tik ze nie potrafi złapac i norzka tez idzie nie płynnie, oprocz tego idzie dziwnie i sa chwile ze ma kłopoty z mową . Wykluczone jest wiele chorob i teraz jest diagnozowana i obserwowana pod kątem pląsawicy. Proszęo komentarz .