POLECAMY

Choroba Kienbocka

Jaka jest istota choroby? Choroba Kienbocka jest rodzajem martwicy jałowej, dotyczy ona kości księżycowatej zlokalizowanej w nadgarstku. Często choroba Kienbocka poprzedzona jest urazem złamaniem kości bądź długotrwałym narażeniem na wibracje i może być objawem choroby wibracyjnej.
Jakie występują objawy? Objawy choroby są łagodne, przebiegają pod postacią bólu nadgarstka. Niekiedy mogą doprowadzać do zaburzeń ruchomości w stawie.
Szczegóły diagnostyki Diagnostyka polega na dokładnym badaniu klinicznym, z uwzględnieniem czynników ryzyka oraz na wykonaniu badań obrazowych.
Postępowanie i leczenie Leczenie choroby jest przede wszystkim operacyjne i różni się zależnie od stadium zaawansowania.
Do jakiego specjalisty należy się zgłosić? leczeniem tej choroby zajmują się lekarze ortopedzi specjalizujący się w chirurgii ręki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
mam z ty problemy i najpierw mi to sie zrobiło na lewej a teraz mam to na prawej
/6 lat temu
witam. Przechodziłem przez tą chorobę i już jestem prawie rok po zabiegu i jest wszystko w normie jeśli chciałby ktoś uzyskać pomocy to proszę o kontakt Kamillos_6@interia.pl
/7 lat temu
Witam. Szukam kogoś kto cierpi na tak dolegliwość. Leczenie jest skomplikowane, może jakieś sugestie co może pomóc albo namiary na dobrego ortopedę. Proszę o odpisanie na calvin333@wp.pl