POLECAMY

Śmiej się dużo w karnawale!

Jak szybko i skutecznie wybielić zęby i lśnić w karnawale nie tylko modną kreacją.
Śmiej się dużo w karnawale!

Piękny biały uśmiech sprawi, że zawsze będziesz wyglądała olśniewająco. Pamiętaj, że sekret promiennego wyglądu tkwi w naturalności! To wcale nie mocny makijaż, ale zadbana cera i zdrowe zęby sprawiają, że wyglądasz fenomenalnie. Zapoznaj się z naszymi poradami - (konsultowałyśmy się z lekarzem dentystą) i postaw na biel podczas karnawału.

Przebarwienia – skąd się biorą?

Tytoń, kawa, herbata, czerwone wino i inne barwiące produkty spożywcze szczególnie mocno odbarwiają szkliwo. A borówki amerykańskie, jagody, jeżyny, żurawina, winogrona oraz soki i przetwory zrobione z tych owoców mogą sprzyjać żółknięciu zębów. Podobnie jest z kolorowymi sosami (pomidorowym, chili itp.) oraz niektórymi, barwionymi słodyczami. Wszystko przez taniny, które przyspieszają zdolność chromogenów do osadzania się na zębach. 

Dodatkowo kwaśne napoje i jedzenie powodują przebarwienia zębów, bo - nawet jeśli nie zawierają barwników, mogą powierzchniowo rozpuszczać szkliwo.

Powierzchowna erozja powoduje zwiększenie porowatości, a to ułatwia odkładanie barwników. Dlatego nawet białe wino, które ma kwaśne pH może sprzyjać przebarwieniom, podobnie jak wszelkiego rodzaju napoje gazowane – tłumaczy dr Michał Ganowicz, stomatolog.

Chroń zęby

Nie oszukuj się, nie wyeliminujesz z diety wszystkich produktów, które mogą niekorzystnie wpłynąć na twoje zęby. Znamy jednak sposób, który uchroni je przed żółknięciem.

Najprostszy sposób zapobiegania to wypłukanie zębów wodą zaraz po jedzeniu wymienia dr Michał Ganowicz. I dodaje: - Ta metoda jest szczególnie polecana po spożyciu produktów o niskim pH, które powodują „zmiękczenie” szkliwa. Warto też pamiętać, by po zadziałaniu kwasów na zęby nie myć ich przez co najmniej 30 minut.


dr Michał Ganowicz

Wybierz biel

Przebarwienia często sprawiają, że decydujemy się na zabiegi wybielające w gabinetach stomatologicznych. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli za ciemniejszy odcień szkliwa odpowiadają przebarwienia zewnętrzne, nie zawsze trzeba uciekać się do tej metody. Pomóc może także szczoteczka do zębów z technologią soniczną, która została zastosowana w szczoteczkach Philips Sonicare

Technologia soniczna

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare wykonuje dziesiątki tysięcy ruchów szczotkujących na minutę, pomagając dzięki temu czyścić zęby dynamicznie i skutecznie za pomocą fal sonicznych.

Szczoteczki ręczne nie są wystarczająco efektywne w usuwaniu zewnętrznych przebarwień zębów. Co innego szczoteczki soniczne, w których drgania główki o dużej częstotliwości mechanicznie wspomagają usuwanie zewnętrznych przebarwień z powierzchni zębów – zauważa dr Michał Ganowicz.

Niektóre modele szczoteczek Philips Sonicare (DiamondClean, FlexCare Platinum i HealthyWhite+) mają program wybielania, w którym oprócz specjalnie dobranych drgań w pierwszych dwóch minutach szczotkowania, przez dodatkowe pół minuty szczoteczka poleruje zęby. Efekt wybielania zębów widać już po tygodniu stosowania. Gładka powierzchnia szkliwa po polerowaniu jest mniej podatna na przebarwienia.


Szczoteczka soniczna PhilipsSonicare DiamondClean

Usunięcie zewnętrznych przebarwień szczoteczką soniczną może dać satysfakcjonujący efekt rozjaśnienia zębów – podsumowuje dr Michał Ganowicz. Dodatkowo szczoteczki soniczne pozwalają dłużej utrzymać efekt profesjonalnego wybielania zębów. 

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare sprawi, że twoje zęby będą miały kompleksową i profesjonalną ochronę każdego dnia. Dzięki niej, twój uśmiech stanie się wyjątkowo piękny i zdrowy. Nie czekaj - wybierz najnowszą technologię!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)