POLECAMY

To świadczy o chorobie! 6 objawów zmian na paznokciach

Poznaj 6 objawów, które sygnalizują chorobę. Sprawdź, o czym świadczą zmiany na paznokciach

Paznokcie są dla naszego organizmu jak lustro. Gdy nie dzieje się w nim nic złego, są gładkie z lekko różowym zabarwieniem (zawdzięczają to siateczce naczyń krwionośnych znajdujących się pod płytką paznokciową). Co jednak, jeśli zmienia się ich wygląd?

Zmiany na paznokciach - co powinno zwrócić twoją uwagę?


Jeśli jednak zaczynamy chorować, mogą pojawić się zmiany na paznokciach  (czasem nawet wcześniej niż objawy schorzenia, które sygnalizują). Kiedy więc zauważymy, że nasze paznokcie zaczynają nieco inaczej wyglądać (mają inny kształt, kolor lub strukturę), warto zgłosić się do dobrej manikiurzystki, która oceni, czy zmiany na płytkach to tylko problem kosmetyczny czy lepiej pokazać je lekarzowi.

 

Zobacz, jakie zmiany na paznokciach mogą świadczyć o rozwoju choroby

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 miesięcy temu
Odpowiednia reklama Lublin to idealny sposób na poprawienie pozycji przedsiębiorstwa oraz zdobycie większej ilości klientów. Z jej pomocą można zwiększyć swoje dochody i osiągnąć sukces. https://reklama-lublin.pl/
/2 lata temu
Jeśli nas coś niepokoi lub wygląda brzydko i nienaturalnie to lepiej zapytać lekarza co się dzieje. Ja przez zakrywanie problemu hybrydami doprowadziłam do rozwoju grzybicy i musiałam brać leki doustne, podawane w pulsach, żeby się wyleczyć.
/5 lat temu
o rany ja mam takie zmiany na paznokciach jak na ostatnim zdjęciu!