zielona herbata fot. Panthermedia

Zielona herbata, a leki na nadciśnienie

Słyszałam od koleżanki, że nie powinnam pić zielonej herbaty, ponieważ zawarte w niej substancje zmniejszają skuteczność leków na nadciśnienie. Czy to prawda?
/ 26.07.2011 12:44
zielona herbata fot. Panthermedia

Na pytanie odpowiada lekarz rodzinny Sylwia Szołtyk

Nie, koleżanka nie ma racji. Herbata pita w rozsądnych ilościach, czyli nie więcej niż 6 filiżanek (125 ml) lub 3 szklanki (250 ml) dziennie, nie zaszkodzi osobie zażywającej leki obniżające ciśnienie. Można nawet mówić o jej pozytywnym wpływie na zdrowie. Zielona herbata zawiera bowiem substancje zwane katechinami, które mają właściwości przeciwutleniające. Likwidują tzw. wolne rodniki, szkodliwe dla naszego organizmu. Z kolei picie zarówno zielonej, jak i czarnej herbaty w dużych ilościach może powodować niewielki wzrost ciśnienia krwi, bo napoje te zawierają teinę (działa pobudzająco).

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/01.02.2013 13:43
Chyba sama skorzystam. A możesz mi powiedzieć jak dlugo czeka się na zamówienie takiego napoju ?
/09.09.2012 12:29
Jeśli chodzi o mnie to ja bardzo przyzwyczaiłam się do picia napoju z zieloną herbatą nantes-aqua.Polecam, ponieważ taki napój naprawdę ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie.