Zbyt duże stężenie prostaglandyny D2 powoduje łysienie

Naukowcy z Uniwersytetu stanu Pensylwania odkryli, że przyczyną męskiego łysienia jest zbyt duże stężenie białka prostaglandyny D2. Odkrycie może pomóc powstrzymywać proces łysienia u ludzi – czytamy w serwisie Wyborcza.pl w artykule "Tajemnica łysienia rozwiązana?".
Zbyt duże stężenie prostaglandyny D2 powoduje łysienie fot. Fotolia

O tym, że zbyt duże stężenie prostaglandyny D2 powoduje łysienie u mężczyzn, naukowcy z Uniwersytetu stanu Pensylwania poinformowali na łamach "Science Translational Medicine". Przeprowadzono eksperyment na włosach myszy i ludzi, który dowiódł, że wspomnianego białka jest znacznie więcej na łysej niż na owłosionej skórze głowy. Leki, które udałoby się opracować, a które zmniejszałyby ilość prostaglandyny D2, mogłyby rozwiązać problem męskiego łysienia.

Z odkrycia ucieszy się na pewno wielu panów – szacuje się, że z problemem nadmiernego wypadania włosów boryka się aż 80% mężczyzn przed 70. rokiem życia.

Polecamy: Dlaczego włosy wypadają? (galeria)

Źródło: wyborcza.pl/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)