Zapalenie pęcherza – objawy infekcji [video]

Zapalenie pęcherza to dolegliwość nieprzyjemna i często nawracająca. Możemy się jej nabawić w wyniku wychłodzenia pęcherza, przez kontakty seksualne, a nawet z powodu noszenia zbyt obcisłych spodni. Jakie są jego objawy?
Marta Słupska / 05.06.2018 11:53

Ze względu na budowę anatomiczną damskiego układu moczowego zapalenie pęcherza to dolegliwość, która zdecydowanie częściej pojawia się u kobiet niż u mężczyzn. Jego pierwszym objawem jest lekkie pieczenie, które pojawia się przy oddawaniu moczu.

Zapalenie pęcherza samo w sobie nie jest groźne, ale nieleczone może spowodować przykre dolegliwości z odmiedniczkowym zapaleniem nerek włącznie. Jak je rozpoznać? Jakie objawy na nie wskazują? Zobaczcie na filmie.

Polecamy też:
Domowe sposoby walki z zapaleniem pęcherza moczowego
Jak zapobiec zapaleniu pęcherza moczowego?


 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/16.08.2019 18:25
to prawda dobry specjalista może zaradzić na powracający kłopot, wiem z doświadczenia
/12.08.2019 11:34
u mnie infekcje często powracały i dopiero dobry ginekolog mi pomógł bo przyczyna może leżeć zupełnie gdzie indziej. Warto to skonsultować a nie tracić zdrowie