Wykwintna kuchnia polska.

Wykwintna kuchnia polska - recenzja

Wykwintna kuchnia polska to zdecydowanie wykwintna pozycja wśród książek kulinarnych. Jest ona zarazem czymś więcej niż książką z przepisami - nie tyle uczy gotować, co inspiruje do wykorzystania rodzimych produktów i odkrywania bogactwa polskiej kuchni.
Wykwintna kuchnia polska.

Album pozwala odkryć polską kuchnię tradycyjną w nowoczesnej formie. Twórczo przetworzone dania prezentowane w książce czerpią z bogactwa smaków naszego kraju. Zróżnicowane propozycje kulinarne zestawione razem tworzą zestaw zaskakujący oryginalnością. Znani i cenieni szefowie kuchni proponują wykwintne menu czerpiąc inspiracje z tradycji różnych regionów Polski. Wśród wybitnych postaci, które prezentują swoje przepisy znaleźli się m.in. Karol Okrasa, Paweł Oszczyk, Grzegorz Labuda - w sumie dwunastu kucharzy.

Książka podzielona została na cztery części i proponuje potrawy na kolejne pory roku z wykorzystaniem ekologicznych produktów sezonowych. Pośród oryginalnych pozycji znajdują się na przykład „Consomme ze smardzów z pieczoną w miodzie scorzonerą” lub „Aksamitna zupa z soczewicy z pomidorami i chrupiącym jajkiem z truflą”. Luksusową publikację wieńczy wyjątkowe, osobiste menu Anny Komorowskiej, która zaprasza do rozsmakowania się w nowej odsłonie narodowej kuchni.  

 Wszystkie dania opatrzone są doskonałymi graficznie fotografiami, które z prezentowanych potraw czynią nie tylko zachęcające do konsumpcji estetycznie dopracowane dania, lecz także wizualnie atrakcyjne obrazy. We wstępie profesor Jerzy Bralczyk w barwny sposób przedstawia historię polskiej kuchni, powiązania pomiędzy smakiem i językiem oraz omawia rolę kuchni w kulturze.

Z myślą o zagranicznych odbiorcach książka przygotowana została w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Zobacz przepisy i porady w dziale: Kuchnia polska.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)