POLECAMY

Wydzielina z pochwy po menopauzie

Jesteś po menopauzie i zauważyłaś, że pojawiła się u ciebie dziwna wydzielina. Sprawdź, o czym ona świadczy.
Wydzielina z pochwy po menopauzie fot. Panthermedia
Mam 55 lat. Jestem po menopauzie. Ostatnio pojawiła się u mnie dziwna wydzielina z pochwy – bardzo obfita, pienista i zielonkawa, o wyjątkowo przykrym zapachu. Co to może być?

Porada ginekologa:
To prawdopodobnie infekcja. Niestety, w tym wieku takie rzeczy zdarzają się dość często. Spowodowane jest to zmianami hormonalnymi, co niekorzystnie wpływa na śluzówkę pochwy, czyniąc ją mniej odporną na działanie drobnoustrojów chorobotwórczych. Opisywane przez Panią objawy są dość charakterystyczne i prawdopodobnie świadczą o rzęsistkowicy lub infekcji bakteriami z grupy Gardenella. Aby jednak to potwierdzić, konieczne jest wykonanie wymazu z pochwy i poddanie go analizie. Jeśli okaże się, że to faktycznie infekcja bakteryjna, trzeba będzie zastosować antybiotyk. Uwaga! Leczeniu powinien poddać się także Pani partner, nawet jeśli nie ma objawów infekcji.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
ja ostatnio na infekcję intymną stosowałam invag to lek probiotyczny dopochwowy dlatego szybki i skuteczny, zawiera aż 3 szczepy bakterii, najlepiej jeśli stosuje się go przez tydzień, kurację oczywiście można powtarzać