POLECAMY

Dziewczynka doznała udaru słonecznego we własnym łóżku. To się może przydarzyć każdemu!

Jennifer nie mogła dobudzić córeczki przez 20 minut. Wezwała pogotowie.
Marta Słupska / rok temu
Dziewczynka doznała udaru słonecznego we własnym łóżku. To się może przydarzyć każdemu! fot. Fotolia, kolaż Polki.pl

Kilka dni temu Jennifer Abma, mama kilkuletniej Anastasii, przeżyła chwile grozy, gdy nie mogła dobudzić swojej córeczki śpiącej w pokoju. Okazało się, że dziewczynka doznała udaru słonecznego mimo że nie wychodziła tego dnia na dwór.

„To lekcja dla mnie i dla innych rodziców”

„To był najstraszniejszy moment” – wspomina na Facebooku i Instagramie Jennifer Abma. O chwilach grozy, które przeżyła, świadczy zdjęcie jej śpiącej córeczki.

Tego dnia pogoda była na tyle upalna, że w pokoju Anastasii panowała – jak się okazało – zabójcza temperatura. Jennifer chciała obudzić córeczkę po popołudniowej drzemce, dziewczynka spała jednak tak twardym snem, że jej dobudzenie zajęło kobiecie aż 20 minut. Była przy tym zlana potem i gorąca. Przerażona stanem Anastasii Jennifer wezwała pogotowie. Gdy ratownicy przybyli na miejsce orzekli, że dziecko doznało udaru słonecznego – do przegrzania jej organizmu doprowadziła wysoka temperatura w jej pokoju.

Zmierzyli jej poziom cukru, był bardzo niski. Podali jej sacharozę i już po chwili płakała przerażona. To nie jest moja wina, ale ciężko jest się nie obwiniać w takiej sytuacji. To lekcja dla mnie i dla innych rodziców
– wspomina Jennifer.

Przypominamy: udar słoneczny to bezpośrednie zagrożenie życia. Można go doznać w wyniku gorąca i nie trzeba w tym celu wcale przebywać na słońcu ani na powietrzu. Objawami udaru są: gorączka, ból głowy, nudności, zaczerwienienie skóry i osłabienie. Gdy je zauważymy, koniecznie wezwijmy pogotowie!

Firma wycofuje wadliwe foteliki samochodowe. Masz taki? Zgłoś się i odbierz w zamian nowy!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Merytum sprawy to temperatura bardzo wysoka , a wywolanie udaru !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TAKI PRZEKAZ OGOLNY
/rok temu
Udar słoneczny czy cieplny, co za różnica dla autorki...