I tu uwaga drodzy rodzice, bo prawdziwe jest powiedzenie „czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Jak dobrze wychować dziecko?

Tuńczyk dla dzieci tylko raz w miesiącu

Raport przedstawiony przez ekspertów z Mercury Policy Project wyraźnie wskazuje, że dzieci powinny jeść tuńczyka tylko raz w miesiącu. Wszystko po to, aby utrzymać ich poziom rtęci w organizmie na stałym poziomie. O tym, co dokładnie wykazały przeprowadzone testy, czytamy w serwisie cnn.com w artykule „Report: Kids should only eat tuna once a month”.
/ 21.09.2012 09:46
I tu uwaga drodzy rodzice, bo prawdziwe jest powiedzenie „czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Jak dobrze wychować dziecko?

Dr Edward Groth zanalizował 59 próbek tuńczyka z całego kraju, w tym kilku okręgów szkolnych i zaleca dzieciom, które ważą mniej niż 55, jedzenie tuńczyka tylko raz w miesiącu, natomiast dzieciom, które ważą więcej niż 55 kilogramów, jedzenie go dwa razy w miesiącu.

Dzieci powinny unikać jedzenia białego tuńczyka, ponieważ zawiera on trzykrotnie więcej rtęci niż zwykły tuńczyk. Kobietom w ciąży odradzane jest jedzenie tuńczyka, ponieważ zawarta w nim rtęć negatywnie wpływa na płód.

Źródło: cnn.com/jm

Zobacz też: Lubimy pomidory, ale jemy coraz mniej kapusty

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/09.05.2014 14:02
W powyższym artykule jest błąd. Według zaleceń Mercury Policy Project jedna porcja tuńczyka miesięcznie dla dzieci poniżej 55 funtów, czyli poniżej 25 kilogramów - a nie tak jak piszecie poniżej 55 kilogramów.