Też w nie wierzysz? Naukowcy obalili 3 mity na temat aborcji

Oto one – potwierdzone badaniami amerykańskich specjalistów.
Marta Słupska / 13.04.2018 09:55

Aborcja jest niebezpiecznym zabiegiem? Prowadzi do groźnych powikłań i chorób zagrażających życiu? Amerykańscy naukowcy dowiedli, że to nieprawda. Do jakich wniosków doszli?

13 naukowców przyjrzało się aborcji

National Academies of Science, Engineering, and Medicine to prywatne, naukowe instytucje non profit, które zajmują się badaniami z zakresu nauk ścisłych, technicznych i medycznych. Przeprowadziły niedawno badania, które udowodniły jedno: prawidłowo przeprowadzona aborcja nie jest niebezpieczna. Według naukowców to, co wpływa na zagrożenie życia kobiet, które poddają się takim zabiegom, to restrykcyjne ustawodawstwo.

Badanie, o którym mowa, nosi tytuł „Bezpieczeństwo i jakość opieki aborcyjnej w Stanach Zjednoczonych”. Jego celem było zmierzenie jakości aborcji w USA pod kątem sześciu standardów: bezpieczeństwa, skuteczności, terminowości, koncentracji na indywidualnej pacjentce, wydajności oraz sprawiedliwości.

Trzynastu niezależnych badaczy zebrało się, by dokładnie prześledzić doświadczenia pacjentek przed aborcją, w jej trakcie i po niej. Sprawdzano także długoterminowe skutki wykonywania aborcji u kobiet oraz badano, gdzie zabiegi są przeprowadzane.

Jakie są wnioski z badania? Przede wszystkim obalono trzy popularne mity na temat aborcji. Poznajcie je w naszej galerii.

Polecamy:
„Czy aborcja jest OK? Na pewno nie jest OK nowa okładka Wysokich Obcasów!”
Prawo do aborcji zapisane w konstytucji, czyli jak to jest w USA

 

Źródło informacji: Popsugar

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/24.04.2018 01:41
Nie będę się teraz wdawać w dyskusję na tematy światopoglądowe. Ale jeśli chodzi o obalanie mitów - ja obawiałam się antykoncepcji hormonalnej, wszyscy mówili mi o efektach ubocznych. na szczęście trafiłam do dobrego ginekologa, który przepisał mi tabletki Vixpo. Od samego początku czuję się po nich dobrze, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.
/21.04.2018 21:25
Kompletne bzdury, przeczące rzeczywistości. Po co aborcja jak tyle par marzy o dziecku i nigdy nie będzie miało swojego.
/21.04.2018 14:17
NIE MÓW NIKOMU JAK MA ŻYĆ BO ZA NIEGO NIE PRZEŻYJESZ JEGO ŻYCIA!!!!! każdy ma prawo decydować o swoim życiu i ciele, niech każdy wielki katolik/chrześcijanin patrzy siebie!!! nie sądźcie abyście nie byli sądzeni!!!!! banda hipokrytów....
POKAŻ KOMENTARZE (3)