Termometr Thermoval® duo scan

Termometry Thermoval®

Pomiar temperatury u dziecka bywa bardzo trudny. Płacz dziecka, wiercenie się mogą wpływać negatywnie na wartości pomiaru, dlatego warto mieć w swojej apteczce termometr elektroniczny, który zapewni dokładny i szybki pomiar. Na rynku dostępne są termometry Thermoval®.
/ 19.09.2012 15:29
Termometr Thermoval® duo scan

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy dzieci narażone są na różnego rodzaju infekcje. Ich częstym objawem jest podwyższona temperatura. Aby sprawdzić jej wartość i mieć pewność, że pomiar jest wiarygodny, warto skorzystać z termometra elektronicznego. Na rynku dostępne są termometry Thermoval® PAUL HARTMANN Polska.

W ofercie tej firmy znajdują się:

  • Thermoval® duo scan – termometr, który wykorzystuje technologię polegającą na rejestrowaniu promieni podczerwonych emitowanych z błony bębenkowej lub z powierzchni czoła. Dzięki tej metodzie pomiar temperatury jest precyzyjny i szybki (na skroni trwa 3 sekundy, natomiast w uchu tylko jedną sekundę). Obsługa termometru jest prosta i odbywa się za pomocą dwóch przycisków, a sam pomiar na tyle nieodczuwalny, że może być przeprowadzony nawet w czasie snu dziecka. Dzięki wbudowanej pamięci termometr Thermoval® duo scan zapamiętuje ostatnią wartość pomiaru. Odczyt ułatwia duży, podświetlany ekran. Dodatkowo, sygnał dźwiękowy informuje o rozpoczęciu oraz zakończeniu pomiaru temperatury.
  • Thermoval® rapid flex – umożliwia pomiar temperatury w zaledwie kilka sekund. Widoczny na dużym wyświetlaczu wynik gotowy jest do odczytu tuż po usłyszeniu sygnału informującego o zakończeniu pomiaru. Termometr ma elastyczną końcówkę, która ułatwia pomiar szczególnie u małych dzieci. Wodoszczelna obudowa, plastikowa osłonka, pamięć ostatniego pomiaru, automatyczne wyłączenie po kilku minutach to pozostałe cechy tego termometru.
  • Thermoval® rapid – charakteryzuje się wyjątkowo szybkim czasem pomiaru oscylującym w zakresie od 10 do 40 sekund. Termometr ma duży, cyfrowy, czytelny wyświetlacz oraz wodoszczelną obudowę. Każdorazowy pomiar jest sygnalizowany dźwiękiem, a wynik jest zapamiętywany. Thermoval® rapid dzięki swej elektronicznej konstrukcji zapewnia bezpieczeństwo pomiaru i nie stwarza zagrożenia w przypadku upadku czy zniszczenia.

Źródło: materiały prasowe TBWA PR/ mk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)