Trudno ci złapać oddech, bo masz astmę? Lekarze w końcu znaleźli skuteczny sposób, jak ją wyleczyć!

Masz problem z oddychaniem? Męczy cię kaszel? To może być astma. Poznaj sposoby na jej skuteczne wyleczenie.
8 miesięcy temu
Trudno ci złapać oddech, bo masz astmę? Lekarze w końcu znaleźli skuteczny sposób, jak ją wyleczyć! fot. Adobe Stock
Astma jest chorobą tak często występującą, że uznano ją już za chorobę cywilizacyjną. Szacuje się, że na świecie cierpi na nią około 334 miliony osób, a w Polsce – ponad 4 miliony. 10% chorujących Polaków to dzieci. Poznaj objawy astmy i sposoby jej leczenia.
 

Objawy astmy

Objawy tej choroby są bardzo charakterystyczne. Najważniejsze z nich to:
  • świszczący oddech
  • duszności
  • ucisk w klatce piersiowej
  • problemy z mówieniem, co ściśle związane jest z utrudnionym przepływem powietrza
  • suchy, napadowy, męczący kaszl.
 

Odczulanie podskórne - skuteczny sposób leczenia astmy

Jest wiele dowodów wskazujących na korzystne działanie odczulania podskórnego u pacjentów z astmą alergiczną, zarówno w zmniejszaniu nasilenia objawów, jak również dawek zażywanych leków. 
 
Pacjent, który cierpi na katar alergiczny, może w każdym wieku rozwinąć objawy astmy oskrzelowej. Jeśli można ten proces powstrzymać oraz zredukować liczbę i dawki stosowanych leków, to jedynie poprzez odczulanie.
 
Immunoterapia iniekcyjna, czyli odczulanie podskórne z niektórymi alergenami powietrzno - pochodnymi,, przy użyciu dobrej jakości ekstraktów, zmniejsza swoistą alergenową nadreaktywność oskrzeli, zarówno wczesną, jak i późną, co świadczy o jej działaniu przeciwzapalnym.
 
Badania nad odczulaniem podskórnym wykazują, że konieczne jest odczulanie 3 pacjentów, żeby uniknąć jednego zaostrzenia astmy. Natomiast aby uniknąć jednego przypadku zwiększenia przyjmowanych leków przeciwastmatycznych, należy odczulać 4 pacjentów.
 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)