Święto pielęgniarek i położnych w Krakowie

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej, który przypada 12 maja, ma wyjątkowe znaczenie dla tych dwóch zawodów. Pielęgniarki i Położne ujmują pacjentów fachową opieką i serdecznością. Biorą także czynny udział w życiu społecznym. Wyróżniają się silną identyfikacją z wykonywaną profesją.
Święto pielęgniarek i położnych w Krakowie

Odpowiedzialnie określają obszary zawodowych działań, ich kompetencje uprawniają do samodzielnego wykonywania obowiązków. Komentują bieżące wydarzenia, pracują nad ustawami zdrowotnymi, dążą do poprawy warunków pracy. Te wszystkie elementy tworzą ich wizerunek, ważny aspekt zawodu. Wpływa on bowiem na jego prestiż i pozycję społeczną. Stanisław Łukasik, przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych zaznacza: „12 maja jest dla wszystkich pracowników służby zdrowia dniem uroczystym i wyjątkowym; jest on bowiem poświęcony tym osobom, których powołaniem jest czynienie dobra na rzecz drugiego człowieka”.

W Krakowie na Małym Rynku Małopolska Rada Pielęgniarek i Położnych, we współpracy  z Wydziałem Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa, zaprasza mieszkańców do wspólnego świętowania. Atrakcji z pewnością nie zabraknie. W ramach akcji „Pielęgniarki i położne dla Krakowian”, w godzinach 10:00–14:00, będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji pielęgniarskich w specjalnie przygotowanych namiotach. Program obejmuje m.in. naukę resuscytacji krążeniowo-oddechowej, naukę samobadania piersi, konsultacje laktacyjne dla przyszłych mam, kontrolę ciśnienia i poziomu cukru. Z myślą o najmłodszych przygotowano gry i zabawy z nagrodami. Dużym zainteresowaniem powinien cieszyć się „Bieg po zdrowie” z udziałem pielęgniarek i położnych, które w ten sposób chcą przekonać wszystkich wątpiących, że nie ma skuteczniejszej profilaktyki zdrowotnej niż zdrowy styl życia i ruch na świeżym powietrzu.

Organizatorka biegu, Anna Polonek z Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych mówi: „Każda  pielęgniarka wśród członków swojej rodziny, przyjaciół, w zakładach pracy i lokalnych społecznościach pełni rolę wzoru, nauczyciela i propagatora zmian zmierzających do zdrowszego trybu życia. Chcemy  jako grupa społeczna zaangażować się w propagowanie  zdrowego  stylu życia, odżywiania".

Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Patroni medialni: Dziennik Polski, Radio Plus i TVP Kraków.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)