Swędzące strupki na głowie – co robić?

Co robić, gdy na czubku oraz z tyłu głowy pod włosami tworzą się swędzące strupki? Czy taki stan grozi łysieniem? Odpowiada specjalista trycholog-biotechnolog!

włosy

fot. Fotolia

Dzień dobry!

Od kilku miesięcy mam nawracający problem związany ze skórą głowy. Otóż na czubku oraz z tyłu pod włosami tworzą mi się strupki. Skóra w tym miejscu często mnie swędzi – problem nasila się, gdy próbuję się drapać. Co to może być? Czy taki stan grozi łysieniem?

Zapisałam się już do dermatologa, ale czekanie na wizytę przedłuża się, a mój problem bardzo mnie męczy i krępuje, ponieważ po drapaniu skóry głowy strupki odrywają się od niej i wyglądają nieestetycznie na włosach – moi znajomi myślą pewnie, że mam łupież

Ewa, lat 26.

Polecamy: 8 największych mitów na temat włosów!

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Aby rozpoznać, czy występuje u Pani problem łupieżu (tłustego bądź suchego) lub też poważniejsze dolegliwości związane z łojotokowym zapaleniem skóry wskazane byłoby zapisać się na wizytę do specjalisty trychologa w celu wykonania badania trychologicznego.

Podczas niego trycholog przeprowadzi badanie stanu skóry głowy z wykorzystaniem mikrokamery. W ten sposób łatwiej będzie określić naturę problemu skóry głowy, który u Pani występuje.

Jeśli występują problemy ze skórą głowy, wskazane jest też wykonywać raz w tygodniu oczyszczający peeling skóry głowy. Należy wybrać preparat, który jest peelingiem enzymatycznym, czyli takim, który nie ma żadnych grudek (które występują w niektórych peelingach do ciała).

Peeling enzymatyczny ma za zadanie oczyścić skórę głowy z wszelkich zanieczyszczeń. Warto wybrać produkt, który zawiera mentol, lanolinę oraz różne ekstrakty roślinne – rozpuszczają one martwe, zrogowaciałe komórki naskórka oraz zalegającą warstwę sebum. Dodatkowo peeling działa bakteriobójczo, łagodząco oraz przeciwświądowo, zapobiega też łuszczeniu się skóry i co najważniejsze: przyśpiesza gojenie.

Wszelkie dolegliwości związane ze skórą głowy mogą przyczyniać się do pogorszenia kondycji i wyglądu włosów. Niestety czasami przy problemach ze skórą głowy włosy mogą zacząć nadmiernie wypadać. Dlatego też należy zadbać o skórę głowy, aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami.

Polecamy: Jak zahamować łysienie? 6 metod!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
no to się dowiedziałam.... :/
/rok temu
acha